Політика

Портников відправив у нокаут “хорошу російську” Латиніну в дебатах про Україну та Росію

Український політолог Віталій Портников був гостем ефіру Фейгін LIVE за участю російського опозиціонера, колишнього депутата Держдуми і Youtube-оглядача Марка Фейгіна та російської журналістки і письменниці Юлії Латиніної.

Темою ефіру була дискусія про імперську спадщину Росії. Латиніна вважає, що зображення росіян як “генетичних імперців” – це частина української “військової пропаганди”.

До того ж вона спробувала довести, що Україні взагалі не варто скаржитися на “гноблення” за часів Російської імперії.

“Теза, з якої все почалося, дуже проста: що Україна і Росія будували цю імперію разом. Величезна кількість українців, державних діячів – від Паскевича, Рум’янецва, Розумовського і до Брежнєва, Семичастного і Підгорного. Тобто в України був щонайменше блокувальний пакет у цій імперії”, – заявила Латиніна.

“Це брехня. Тому що долучатися до будівництва Російської імперії могли тільки ті люди українського етнічного походження, які відмовлялися від власної ідентичності та приймали чужу, московську умовно кажучи, а потім російську національну ідентичність. А ті українці, які не були готові до подібних дій, завжди були ворогами цієї імперії, завжди нею переслідувалися і зневажалися. І це стосується не тільки українців”, – підкреслив Портников, нагадавши про переслідування представників єврейського народу.

До слова, Віталій Портников зазначив, що не тільки українці постраждали від гноблення імперської Росії, а й білоруси.

Латиніна заявила, що війна РФ з Україною – ледь не громадянська, тому що більша частина росіян має родичів в Україні.

Портников не погодився з такою тезою і заявив, що росіяни – ніякі нам не брати.

“Я не вважаю, що маю брехати російському окупанту на українській землі і говорити йому, що він прийшов до братів, якщо він жодного стосунку до цих людей не має. А його родинні зв’язки пов’язані з тим, що імперія перемішувала народи, і якась кількість вихідців з українських земель, які вирішили прийняти російську ідентичність і російсько-імперський погляд на світ, переселилася на чужу територію. Ці люди не були і не будуть братами українців просто тому, що вони зробили інший історичний вибір”, – пояснив Портников.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України