Авторські статті

Порошенко поставив владу перед фактом. Тепер уже команді Зеленського доведеться визначатися – вони за NATO чи проти

Президент Порошенко і фракція «Європейська солідарність» підготували амбітний проект звернення до грудневого саміту NATO , на якому Україна в особі представників офіційної влади заявити про свою пріоритеті щодо членства України в Альянсі. У 2008 року Бухарестський саміт вирішив, що Україна стане членом NATO , але незважаючи на це, ПДЧ Україні не було надано через тиск Росії та відсутність єдності української влади в питанні євроатлантичної інтеграції, альо перспективу ПДЧ в NATO для України був зафіксований у фінальній резолюції саміту. Як передає Голос українською, про це у своєму блозі пише аналітик Павло Нусс.

Він зазначає, саме на цій підставі Порошенко пропонує Зеленському, його прем’єру і спікеру підписати разом заяву Верховної Ради на отримання Плану дій щодо набуття членства в NATO (ПДЧ). Це добре продуманий крок, який продемонструє єдність політичної волі усіх гілок влади в Україні для отримання членства в NATO . Павло Нусс пише, якщо говорити на чистоту, то було правильно, щоб «нові обличчя» прислухалися до мудрого пропозицією п’ятого президента, який навіть не при владі і за власною ініціативою робить ту роботу, яку повинна робити українська дипломатія і новий президент Зеленський.

Аналітик підкреслює, Порошенко вміє вирішувати завдання, які інші вважають  нереальними – так було і з Безвізом, і з Угодою про асоціацію. Більше того. Дане голосування чітко зафіксує і позицію самої ж влади щодо NATO , і для всіх нас стані чітко зрозумілі наміри Володимира Зеленського – виконувати Конституцію, в якій зафіксовано пріоритет на вступ України в НАТО, або лояльність президента країни-агресора Путіна.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України