Пороховим воротам у Празі повернули первинний колір

У 2020 році почнеться реставрація знаменитих Порохових воріт на площі Республіки в центрі Праги. Вона торкнеться тільки фасаду будівлі, що знаходиться в аварійному стані. Вартість робіт попередньо оцінюється в 25-30 млн крон.

За словами куратора празьких vaiges Карела Кучері, вихлопні гази істотно слабший піщаник, з якого зроблений кам’яний фасад воріт. В деяких місцях вже почали відвалюватися частини, особливо там, де розташовані виступають декоративні елементи.

Мова йде лише про реставрацію – жодних перебудов не планується. Майстри видалять з фасу темне покриття, що поверне воротах первинний, більш світлий погляд. Після реставрації за кольором вони будуть схожі на Малостранську вежу Карлового мосту.

Одночасно влада Праги-1 опрацьовують питання про заборону автомобільного руху під вежею. Коли саме це станеться і чи станеться взагалі, поки неясно.

Зазначимо, Порохові ворота були пофарбовані в чорний колір в ході останньої реставрації, яка проходила в 60-70 роках минулого століття. Таким нехитрим способом майстри вирішили приховати інформацію, що з’єднання явилася в результаті їх роботи колірну неоднорідність фасаду.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen + thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh