Українці в Чехії

Пороховим воротам у Празі повернули первинний колір

У 2020 році почнеться реставрація знаменитих Порохових воріт на площі Республіки в центрі Праги. Вона торкнеться тільки фасаду будівлі, що знаходиться в аварійному стані. Вартість робіт попередньо оцінюється в 25-30 млн крон.

За словами куратора празьких vaiges Карела Кучері, вихлопні гази істотно слабший піщаник, з якого зроблений кам’яний фасад воріт. В деяких місцях вже почали відвалюватися частини, особливо там, де розташовані виступають декоративні елементи.

Мова йде лише про реставрацію – жодних перебудов не планується. Майстри видалять з фасу темне покриття, що поверне воротах первинний, більш світлий погляд. Після реставрації за кольором вони будуть схожі на Малостранську вежу Карлового мосту.

Одночасно влада Праги-1 опрацьовують питання про заборону автомобільного руху під вежею. Коли саме це станеться і чи станеться взагалі, поки неясно.

Зазначимо, Порохові ворота були пофарбовані в чорний колір в ході останньої реставрації, яка проходила в 60-70 роках минулого століття. Таким нехитрим способом майстри вирішили приховати інформацію, що з’єднання явилася в результаті їх роботи колірну неоднорідність фасаду.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.