Економіка

Час шукати роботу: переселенців через пару тижнів залишать без виплат

З 1 березня на українських переселенців чекають зміни у нарахуванні державної фінансової допомоги. Для розрахунку суми враховуватиметься загальний дохід усіх членів сім’ї ВПО.

Перший заступник міністра соціальної політики Дарина Марчак заявила, міністерство кардинально змінює загальний принцип продовження виплат для ВПО і тепер для отримання допомоги враховуватиметься сукупність доходу сім’ї, в якій на одну людину має припадати не менше 9 444 грн, тобто 4 прожиткові мінімуму.

“Ми дивитимемося на офіційні доходи сімей, щоб визначати, чи потрібна допомога. Тому що без доходів, наприклад, батька, які можуть бути як мінімальними, так і перевищувати 100 тис. грн., це важко оцінити”, – пояснила Марчак.

Також вона доповнила, що з 1 березня при цьому автоматично продовжать виплати пенсіонерам, якщо їхня пенсія не перевищує 9 444 грн., також людям з інвалідністю, дітям-сиротам, сім’ям, які мешкають у зоні бойових дій.

Окрім іншого, допомогу допоможуть надавати тим, хто протягом півроку робив спроби економічної самостійності, став на облік до центру зайнятості або відкрив власний бізнес.

“А ось дорослі українці працездатного віку, які не мають дітей і не працюють, виплати не отримуватимуть. Такі люди не мають обмежень, які заважали б їм працювати, тому вони повинні знаходити роботу і самостійно забезпечувати себе”, – резюмувала Марчак.

Нагадаємо, норми нарахування виплат переселенцям містяться у постанові Кабінету міністрів від 11.07.2023 №709 “Про підтримку внутрішньо переміщених осіб”. Кабмін змінив порядок виплат держдопомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО). Переселенці, які раніше виїжджали за кордон, можуть звертатися за призначенням виплат через 15 робочих днів після повернення в країну.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України