Пора бути чесними в діалозі з мусульманами,- халдейський Архиєпископ

Якщо християни Близького Сходу будуть «чесними» в діалозі з мусульманами, мусульманам доведеться визнати, що переслідування християн в цьому регіоні не розпочалось із приходом ІДІЛ в 2014 році, – вважає халдейський Архиєпископ Башар Варда.

«Ми переживаємо це переслідування не останніх чотири роки, а 1400 років», – говорив він під час промови в Університеті Джорджтаун. У цьому діалозі, за словами Архиєпископа, часткова провина лежить на християнах. «Ми не відштовхували повторювальні періоди тероризму, що завдавав жорстокого болю нашим предкам», – сказав він, додаючи, що християнам слід повернутись до бачення Церкви до часів Константина, пригадуючи слова Ісуса напередодні розп’яття: «Моє царство не від цього світу».

Враховуючи розгорнутість кампанії Ісламської держави по винищенню християн та усіх немусульман з територій, які були під її контролем, «нам не залишається нічого, як говорити прямо», – сказав він. – «Коли ти не маєш що втрачати, це додає тобі свободи».

Архиєпископ Варда додав: «Ми проти того, що одна віра тепер має право вбивати іншу. Всередині ісламу має бути проведена зміна і поправка».

Він розповів, що типовою відповіддю мусульманина на звірства Ісламської держави – які Держдепартамент США в 2016 році назвав геноцидом – є те, що «ІДІЛ не представляє іслам», а також відмова визнати перелідування християн, що відбувались раніше, а тим більше засудити їх.

На даний час на території Іраку залишилось близько 200 тисяч християн (в 2003р. їх було 1,5 мільйонів). Архиєпископ Варда вважає, що «їх основною роллю є місія, давання свідчення істини Христа». «Я не говорю про навернення. Я говорю про фундаментальну істину… яку ми можемо чітко і ясно показувати».

Архиєпископ Варда зазначив: «Так багато наших людей поїхало, і нас залишилось так мало», однак додав, що не дорікає сім’ям, котрі прийняли рішення втікати до місця, де жити безпечніше їм і їхнім дітям. «І хоча правдою є те, що нас мало, однак і апостолів було мало», цитує слова халдейського Архиєпископа Catholic Herald.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

10 + fifteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh