Авторські статтіЗдоров'я

Популярні ліки, які діють на печінку гірше алкоголю

Прийом великої кількості парацетамолу становить для печінки людини таку ж небезпеку, як і рак! Цей лікарський препарат пошкоджує структури тканин печінки, з-за чого її клітини не можуть нормально функціонувати і вмирають.

Поширений анестетик парацетамол, який щодня приймають десятки мільйонів людей у різних країнах світу, представляє смертельну небезпеку для печінки людини, як з’ясували вчені.

Дані ліки в надмірних кількостях пошкоджує печінку, що ускладнює її роботу і може викликати фатальні наслідки.

Дослідники з Університету Еді489нбурга вважають, що отримані ними висновки будуть покладені в основу нових методів протидії тих наслідків, які викликаються надмірним прийомом парацетамолу. На їх думку, це головна причина гострої печінкової недостатності у західних країнах.

Вчені досліджували вплив парацетамолу на клітини печінки, взяті з організму мишей і людини. Експеримент показав, що у певних умовах прийом парацетамолу здатний пошкодити печінку за рахунок впливу на найважливіші структурні зв’язки між суміжними клітинами даного органу.

Коли ці зв’язки між стінками клітин бувають порушені, структура тканин печінки пошкоджується, і орган перестає нормально функціонувати, а його клітини вмирають.

На думку вчених, за рівнем ушкоджень, які парацетамол завдає печінки при передозуванні, його можна порівняти з гепатитом, цирозом і раком печінки

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України