Протяжність нового магістрального водогону становить 145 км. Він забезпечить водою півтора мільйона мешканців регіону, які лишились без доступу до води після підриву росіянами Каховської ГЕС.
Після його запуску стабільне водопостачання отримають мешканці Марганця, Нікополя, Томаківки, Покрова, Мар’янського та інших прилеглих населених пунктів. У серпні 2023 ми вже запустили воду по першій нитці. За цей час вдалось перекачати понад 10 мільйонів кубічних метрів води. Також, у січні запрацювала перекидна гілка по каналу Дніпро – Кривий Ріг. У бік Зеленодольска та Апостолова подано 1,6 мільйонів кубічних метрів води з урахуванням наповнення каналу.
Попри обстріли та несприятливі погодні умови, роботи з будівництва трубопроводу вдалось виконати на 95%. Будівництво триває цілодобово.
Наразі вже монтуються обладнання насосних станцій. Це одні із найважливіших елементів магістрального водогону. Особливості місцевості та рельєфу вимагають встановлення кількох насосних станцій, які зможуть перекачувати до 400 000 м3 води за добу.
Проєкт будівництва водогону «Інгулець – Південне водосховище» передбачає монтаж насосних станцій першого та другого підйому. Станція першого забиратиме воду з річки Інгулець, другого – безпосередньо подаватиме її споживачам. Зараз монтуємо обладнання для станцію другого підйому. Йдеться про засувки вагою 2-3 тонни кожна. Всього таких елементів на другій насосній станції більше десяти.
Загалом, заплановано встановлення 4 основних насосів та 1 резервного. Всі вони будуть запущені разом із двигунами одночасно та синхронізовані для безперебійної подачі води.
Зважаючи на швидкі темпи будівництва та критичність цього проєкту, принциповим питанням є прозорість використання коштів та належне виконання робіт. Власне тому технічний нагляд за будівництвом здійнюють інженери-консультанти за підтримки міжнародних партнерів USAID Україна. Також буде проведено комплесний технічний аудит проєктної документації. Його результати, кошториси будівництва та всі звіти будуть опубліковані після проходження експертизи.