Економіка

Понад 800 підприємств передано до Фонду держмайна: Топ 10 найцікавіших компаній

Фото: Reuters

Кабінет Міністрів передав до Фонду держмайна понад 800 компаній з активами на суму 45 млрд грн.

Про це передає Голос українською  з посиланням на Forbes.

Сотні з них – на тимчасово окупованих територіях.

Мета передачі держпідприємств до Фонду держмайна – зменшення частки держави в економіці та усунення міністерств від управління компаніями.

«Міністерства зможуть сфокусуватися на своїх безпосередніх обовʼязках – формувати політику розвитку держави», – коментує це перший заступник міністра економіки Денис Кудін.

За словами заступника у підсумку в управлінні міністерств і відомств має залишитися не більше кількох сотень компаній. Також уточнюють, наразі передають до ФДМУ лише ті підприємства, які не є критично важливими для держави в умовах війни. Це сфера енергетики, інфраструктури та оборони. Щодо них Кабмін прийме рішення пізніше.

Понад 800 підприємств передано до Фонду держмайна: Топ 10 найцікавіших компаній

Фото: Reuters

В Україні приблизно 3300 держпідприємств. Після передачі ФДМУ 800 підприємств фонд керуватиме більш ніж половиною всіх держпідприємств – 1700 компаніями. Буде проаналізовано їхній фінансовий та майновий стан та прийняти рішення про подальші дії. Підприємство можуть приватизувати, ліквідувати або залишити в управлінні держави.

Що цікавого?

Так у Forbes відібрали 10 найцікавіших підприємств:

    будівельна компанія «Укрбуд»; завод «Буревісник», який розташований у Дарницькому районі Києва; «Конярство України», якому належить майже 10 кінних заводів та понад 40 000 га землі. «Артемсіль», який розміщений у Донецькій області, поблизу лінії фронту; дніпровська «Південукргеологія»;компанія «Експо-2020», яка побудувала український павільйон на міжнародній виставці в Дубаї;видобувна компанія «Мирноградвугілля»;видобувна компанія «Надра України»;видобувна компанія «Первомайськвугілля»;«Аграрний фонд».

Вартість активів цих 10 підприємств – 14 млрд грн.

Понад 800 підприємств передано до Фонду держмайна: Топ 10 найцікавіших компаній

Уряд оцінив вартість усіх 800 підприємств у 45 млрд грн. Сотні з них розміщені на тимчасово окупованих територіях.

За словами Кудіна, Фонд держмайна судитиметься з Росією щодо компенсації збитків щодо цих підприємств, каже Кудін.

«Таким чином, ми визначили єдиний орган влади, який буде відповідальним за ці позови, а не кожне міністерство окремо», – каже він.

З повним списком всіх переданих до Фонду підприємств можна ознайомитися нище.

Держкомпанії на приватизацію 1 (жовтень, 2022)) from Forbesua Держкомпанії на приватизацію 2 (жовтень, 2022) from Forbesua Держкомпанії на приватизацію 3 (жовтень, 2022) from Forbesua Держкомпанії на приватизацію 4 (жовтень, 2022) from Forbesua

Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України