Мігранти у Катарі / The Guardian

Понад 6500 мігрантів померли у Катарі при підготовці до Чемпіонату світу з футболу 2022 року

Маленький арабський емірат втрапив у гучний скандал. Серед загиблих – були люди з Пакистану, Непалу, Бангладеш та Шрі-Ланки. Нагадаємо, що Катар виборов право провести турнір 10 років тому.

Більш ніж 6500 мігрантів померли у Катарі, працюючи над підготовкою країни до Чемпіонату світу з футболу 2022 року. Про це пише британське видання The Guardian, – пише 24tv.ua.

 

Правда, яку довго приховували

У грудні 2010 року, катарці на вулицях Дохи святкували. Тепер вже відомо, завдяки джерелам у владі, що близько 12 робочих з вказаних націй тим часом помирали щотижня. Дані, зібрані з Індії, Бангладеш, Непалу та Шри-Ланки кажуть про смерть 5927 мігрантів за 9 років (2011-2020 роки). Найбільше померло громадян Індії – 2711. На другому місці – Непал із 1641 жертвою. Третій – Бангладеш, який втратив трохи понад 1000 своїх людей.

Посольство Пакистану в Катарі додало ще 824 смертельні випадки. Насправді число загиблих навіть більше ніж 6500, оскільки доповідь не охоплює країни, які надсилають багато робочих до Катару. Наприклад, з Філіппін та Кенії. Також не враховуються смерті наприкінці 2020 року.

Останнє десятиліття Катар продовжує неймовірний будівельний проєкт, більшою мірою зосереджений навколо підготовки до ЧС-2022. На додачу до семи нових стадіонів, десятки інших будівель вже завершені чи ще у процесі. Аеропорт, дороги, системи громадського транспорту, готелі та навіть місто з нуля, де пройде фінал турніру.

Робітники в еміраті майже не мали власних прав / Фото Archinect

І хоча смерті не категоризовані за родом діяльності чи роботи, більшість з померлих працювали якраз на вище згаданому “великому будівництві”.

Дуже велика пропорція робочих мігрантів, які померли з 2011, були в країні лише тому, що Катар виграв право проводити ЧС,
– сказав The Guardian Нік Макгіхан, директор у FairSquare Projects, адвокаційної групи з прав людини в Затоці.

37 трагічних випадків прямо зв’язані зі зведенням стадіонів. Те, що знайшли журналісти, дозволяє сказати: Катар не зміг захистити свою 2-мільйонну армію з робочих. Доха навіть не змогла розслідувати очевидно високу смертність серед молодих робітників.

 

Знищені долі, зруйновані сім’ї

За лаштунками статистики – тисячі зруйнованих родин та покалічених доль. Родини залишилися без головного годувальника. Вони намагаються отримати компенсацію та дізнатися про обставини смерті коханих.

 

Нафта є, грошей – нема: чому багатії-шейхи Кувейту опинилися у пастці

Непалець Гал Сінгх Рай заплатив близько 1410 доларів США зборів, щоб отримати роботу прибиральника у таборі для будівничих стадіону “Education City”. Через тиждень він наклав на себе руки. Мохаммад Шахід Міах з Бангладеш помер від удару струмом: у його кімнаті вода законтактувала з голими дротами.

Ось над такими об’єктами зараз працюють у Катарі / Фото DW

В Індії, рідні Мадху Боллапаллі так ніколи і не зрозуміли, чому їхній чоловік та батько помер. Йому було 43 роки, але в Катарі причиною вказали зупинку серця. Тіло знайшли лежачим на підлозі гуртожитку.

І так далі, довгі катарські електронні таблиці перелічують, чому хтось загинув: множинні поранення через падіння з висоти; асфіксія через висіння; або навіть “причина смерті невизначена”. З того що відомо: перше місце займають дорожньо-транспортні пригоди (12%) далі нещасні випадки (7%), самогубства (7%). Від коронавірусу в Катарі помирає мало людей (лише 250 усіх національностей).

Найпоширеніша – “природна смерть” через гостру серцеву чи дихальну недостатність. 69% трагічних випадків з громадянами Індії, Бангладешу та Непалу – це саме остання категорія. Якщо окремо, то індійці у 80% помирали нібито самі по собі.

 

Як живе “арабська Швейцарія”: новий султан та старі проблеми Оману

Раніше The Guardian повідомляв, що подібні класифікації проводяться без розтину, тому часто не дають повного медичного пояснення. Сам уряд країни у 2014 пропонував таки робити розтини й “проводити дослідження… у випадках неочікуваної або раптової смерті”. Але нічого не було зроблено.

Також було встановлено, що сильна спека у 2019 році в Катарі теж була фактором підвищення смертності. Міжнародна організація праці ООН постановила, що катарські робітники принаймні чотири місяці працювали в умовах теплового стресу.

Затягування проблеми та байдужість

Наразі, Катар “продовжує затягувати цю критичну та нагальну проблему, очевидно зневажаючи життя робітників”, сказала Хіба Заядін, дослідниця Перської затоки у Human Rights Watch. Організація закликала Катар внести зміни у закон про розтини й розслідувати підозрілі смерті.

Країна не заперечує цифри, але “серед вже покійних є люди, які померли після багатьох років в Катарі”. І взагалі, “рівень знаходиться у межах очікуваних діапазонів та демографії”, йдеться в заяві уряду Катару. Посадовець додав, що всі (громадяни та ні) мають доступ до безкоштовного першокласного медичного обслуговування в Катарі.

 

Нафта, газ та перли: як розвивається “казковий острів” Бахрейн

Протягом останнього десятиліття, додав він, “спостерігається стійке зниження рівня смертності” серед мігрантів завдяки реформам в системі охорони праці. Розслідування The Guardian навпаки, виявило “відсутність прозорості, суворості та деталізації щодо загиблих у Катарі”. Посольства у Досі та уряди, що відправляють людей, не хочуть ділитися даними, переживаючи за відносини (на це наважився лише Пакистан – 24).

Там, де дані є, можуть спостерігатися невідповідності, єдиного формату реєстрації причини смерті теж не існує. Одне з посольств Південної Азії видало оригінальну причину: все було записано… у блокноті від руки, тому не може бути передано.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen + seventeen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh