У середньому австрійці відкладають по 307 євро на місяць. Як свідчить дослідження IMAS, це новий рекорд.
Нове дослідження, проведене Erste Bank та Sparkasse, показує, скільки в середньому австрійці заощаджують і які форми інвестицій найпопулярніші. Особливо за часів зростання цін багатьом людям важко економити гроші.
Але результати нового дослідження IMAS дивовижні. Австрійці відкладають у середньому 307 євро на місяць. Це новий рекорд. Сума заощаджень збільшилася приблизно на 70 відсотків за останні десять років, заявила глава Erste Bank Герда Хольцінгер-Бургшталлер на нещодавній прес-конференції. 2013 року сума становила 181 євро. Минулого року це було 301 євро.
Вісім із десяти австрійців кажуть, що для них важливо відкладати гроші. Дослідження також показує, що у чоловіків залишається значно більше грошей, ніж у жінок. Вони за місяць зберігають на 80 євро більше. У жінок середньомісячна сума заощаджень становить 268 євро, а чоловіки – 347 євро.
Люди віком від 27 до 42 років відкладають найбільшу щомісячну суму — 353 євро. Але лише 47 відсотків задоволені сумами, які вони відкладають. «Багато хотілося б заощадити більше, ніж вони можуть», — каже Герда Хольцінгер-Бургсталлер.
Щодо форм інвестицій в Австрії, як і раніше, домінують ощадні рахунки. Його використовують 75 відсотків австрійців у порівнянні з 69 відсотками минулого року. 80 відсотків опитаних надають великого значення безпеці при інвестуванні. Лише 32 відсотки покладаються на цінні папери. Шість із десяти респондентів заявили, що їм складно розібратися у цінних паперах.
Як пояснює Хольцінгер-Бургсталлер, 50 відсотків просто залишають гроші на своєму поточному рахунку. Більшість людей навіть не підозрюють про втрату купівельної спроможності. «Але навіть маючи 3–4 відсотки відсотків на ощадному рахунку, ви все одно зазнаєте збитків», — каже банкір.
І які цілі заощаджень для австрійців? Основна увага приділяється запобіжним заходам та фінансовій подушці. Три чверті відкладають гроші на випадок надзвичайних ситуацій, 60 відсотків роблять довгострокові фінансові резерви, а 55 відсотків збирають гроші на більші витрати, такі як відпустка, машина чи нерухомість. Відкладають без конкретної причини лише сім відсотків без конкретної причини.