Це може трапитися з ким завгодно: помилка в заторі може коштувати 2 180 євро
Найближчими днями неминуча масова хвиля зворотних поїздок – затори здаються неминучими. Але як правильно поводитися в такій ситуації?
Наприкінці літа неминуча остання хвиля зворотних поїздок – і знову знадобиться багато терпіння, щоб дістатися до місця призначення, прогнозує Австрійський автомобільний, мотоциклетний і туристичний клуб (ÖAMTC) у своєму повідомленні. Юрист ÖAMTC Мартін Хоффер знає, що на цьому етапі неминуче збільшення часу очікування на місцевих дорогах: “На жаль, затори є частиною повсякденного життя під час поїздок. Однак за літніх температур і в далеких поїздках дотримуватися обережності ще важче. холоднокровність, коли нічого більше не працює”. А як насправді поводитися в заторах і глухих кутах, що заборонено, що дозволено?
У клубі мобільності є відповіді на найпоширеніші запитання, але будьте обережні: ці правила і рекомендації застосовні до Австрії, за кордоном іноді діють інші правила:
Що потрібно знати про правила в заторах
Створіть смугу для екстрених служб: коли рух зупинився, особливо за наявності заторів, машини екстрених служб повинні мати можливість швидко проїхати. “Така смуга має бути створена на дорогах із кількома смугами руху, таких як автомагістралі, між лівою та рештою смуг руху. Це обов’язково, навіть якщо ви не бачите машину швидкої допомоги”, – пояснює Хоффер. Кожен, хто не виконає вимогу, буде оштрафований на суму до 2 180 євро. Також можуть виникнути процесуальні витрати і вимоги про відшкодування збитків.
Вимога про правостороннє водіння: Вимога про правостороннє водіння, яку дехто сприймає як настирливу нісенітницю, має застосовуватися завжди. “У виняткових випадках ви можете використовувати другу смугу довше, якщо по першій смузі повільно рухається багато транспортних засобів, і ви можете проїхати там тільки дуже коротку відстань”, – каже Хоффер.
Обгін: не дозволено обганяти праворуч
Виняток становлять лише випадки, коли колони їдуть поруч одна з одною, навіть із різною швидкістю.
Покидання автомобіля: У принципі, не дозволяється залишати автомобіль на автомагістралях і швидкісних автомагістралях, навіть у заторах. Однак під час тривалої зупинки поліція не повинна накладати будь-які штрафи, принаймні, якщо небезпеки немає – але в жодному разі не можна відходити далеко від транспортного засобу. Особлива обережність потрібна при перетині аварійної смуги.
Рух заднім ходом або розворот: і те, і інше заборонено на автомагістралі, якщо тільки поліція не вимагатиме цього з метою відвернути рух транспорту від автомагістралі. Самостійні дії не тільки небезпечні, а й караються штрафом до 726 євро. “Примарне водіння” обходиться ще дорожче і воно може коштувати винуватцю-примарі прав.
Аварійна смуга: як випливає з назви, ця зона руху призначена для транспортних засобів, яким довелося зупинитися через поломку. Той, хто думає, що зможе “обдурити” всіх і доїхати до наступного виїзду або зони відпочинку, ризикує отримати адміністративний штраф на суму до 726 євро. У рідкісних випадках цю смугу можуть відкрити для руху за допомогою системи сигналізації смуги руху. Тоді й тут діє вимога правостороннього руху.
За матеріалами: https://www.heute.at/
Фото: ÖAMTC/Bauer