Життя

Помилка дорослих жінок

Помітити цю помилку дуже складно не тільки їм самим, але і з боку.

Енергія вільно тече там, де є самоповага

Є одна типова помилка в іміджі дорослих жінок. Помітити цю помилку дуже складно не тільки їм самим, але і з боку. Тобто всім видно, що щось не те, а що, не зрозуміло, і насамперед на думку спадає щось інше.

Це помилка — оголення найкрасивіших частин тіла.

Здавалося б логічно: красиві ноги, так покажи їх у всій красі. Немає целюліту на стегнах? Велика перевага, рідкісне в твоєму віці 40+, давай коротшу спідницю.

Гарні груди? Тим більше навіть імпланти? Звичайно потрібно якомога глибше декольте. Ідеальні груди — реальна перевага. Тим більше для твого віку.

Ось це все «для твого віку фігура дуже молодо виглядає!» всіх жінок у віці збиває з пантелику. Звичайно треба показати все! А як інакше стрибнути в потяг?

Засідка в тому, що стрибки в поїзд дуже помітні. Вони завжди виглядають судорожно і метушливо. І добре б помітні оточуючим. Спроба підстрибнути і вчепитися, повиснувши, губити власну самоповагу. Саме через таких від натужных стрибків дорослі дами і позбавляються спонтанності. Оскільки енергія вільно тече там, де є самоповага, а де його немає, виникають греблі страху. Людина не може спиратися на собі і починає чіплятися за схвалення оточуючих, випрошує його, витягує різноманітними щипцями.

Є дуже красиві дорослі жінки, 40 і навіть 50+, їх фігур справді можуть позаздрити більшість молодих дівчат, у них дійсно дуже красиві ноги, у них все відмінно, вік майже не зачепив їх тіла. Тіло старіє пізніше, ніж особа, це всім відомо. А у жінок, що займаються фітнесом, ведуть правильний спосіб життя, тіло і в 50 років виглядає відмінно і причепитися ні до чого.

Вісь на обличчі вік видно, у багатьох в 30 вже видно, тім більше в 40 або 50. Як би не ухищрялась жінка з косметологією і пластичною хірургією, на фотографіях вона може виглядати як дівчина, а в житті, при денному світлі, немає. І цей факт багатьом жінкам (особливо застряглим в самоідентифікації Селен) здається таким образливим, що вони шукають, чим би його компенсувати.

І компенсують, як їм здається, демонструючи все ще красиві частини тіла. Особа вже не дуже, зате ноги. Не дивіться туди, дивіться сюди!

І це — найпоширеніша іміджева помилка.

Мова не йде про пляжне вбрання, на пляжі і в 70 років треба ходити в трусах, на те і пляж. На тенісному корті доречна коротка спідниця. На пінній вечірці і десь ще. Йдеться про повсякденний імідж, про ділових і вечірніх нарядах.

Жінці, яка зовсім не схожа на молоду дівчину (а це при самій кращій генетиці до сорока років буває вже у всіх), не варто одягатися як підліток. Якими б гарними не були її ноги, це буде означати агресивну і навіть нав’язливу демонстрацію своєї сексуальності. У підлітків і молодих дівчат — ні, не означає, а у неї — так. Завжди, і чим раніше ви (дорослі жінки) приймете цю думку, тим краще стане ваш імідж.

Але кожен раз, коли я пишу (а писала я багато разів) цю фразу «доросла жінка не повинна одягатися як підліток», у моїх читачок загоряється на голові корона «жіночності». Вони забувають весь контекст і радісно скандують «вистачить мені носити джинси і светри, пора стати жіночною!» І прагнуть активно оголювати всі підряд частини тіла, які у них ще нічого або не дуже, але все-таки ще нічого, а ті, які оголити не можуть, починають підкреслювати тонкими напівпрозорими тканинами і прикрашати-прикрашати, щоб притягнути туди побільше людської уваги.

Корона жіночності — це все тієї ж відчайдушне бажання стрибнути в потяг. Я пишу: не стрибайте, не ганьбіть, а стрибнути так хочеться, що вони починають знаходити в моїх словах інший сенс. Я пишу: не одягатися як підліток — це не оголяти «ніжки і животики» (і ніколи не називати їх так), а джинси і светри — це не підлітковий одяг, унісекс — це зовсім не обов’язково підліток! Дорослі люди теж можуть носити унісекс. Тім більше, що светри і джинси — не обов’язково унісекс, це і дуже жіночним все буває, залежить від крою і деталей.

Корона жіночності виростає на місці дірки в самоідентифікації, коли хочеться бути привабливою і сексуальною, але вік уже не молодий і виникає думка, що в сорок років може бути інша сексуальність і вона називається «зріла жіночність».Зріла — у значенні «дуже виражена». І значить треба починати носити високі підбори (хоча ноги вже з варикозом) і активно, білі фарбуватися (хоча грим підкреслює навіть дрібні зморшки).

Жіночність не в сорок років починається, пані. Було б дивно раптом ставати набагато більш жіночною, коли дітородний вік закінчується. У сорок років дійсно може бути інша сексуальність, ще якась приваблива, ще яка затребувана, але вона не пов’язана з якимсь вибухом «жіночності» і тим більше не пов’язана з активним оголенням тіла.

Чому молодій дівчині можна ходити в короткій сукні? Тому що вона схожа на підлітка, майже дитину, а для дітей свої норми, їх тіло асоціюється з розвитком і розквітом фізичним. Якщо молода дівчина має зайву вагу або просто виглядає зрілою жінкою, їй не потрібно надягати короткі платтячка і короткі топіки, навіть якщо вона зовсім юна. Тобто стиль «голі ноги, голий живіт, глибокий виріз» для дуже юних повних або трохи дорослих, які  виглядають як повні. Це для зростаючих і зріючих дівчаток, а не для зрілих або тим більше не для вже у віці  дам.

У вас красиві ноги. Чи допустима. Навіщо вам показувати їх усім перехожим? Щоб зібрати трошки лайків з їхніх поглядів? Лайків не буде, оскільки люди оцінюють весь образ цілком, і ваш образ транслює, що ви не дуже молоді, але дуже голодні. Які лайки?

Чим старше виглядає ваше обличчя, тім гірше виглядає недоречне оголення тіла. Але чим сильніший контраст між особою і тілом, тим частіше жінки оголюються. Їм стає прикро, що ніхто не бачить їх «сильні сторони». Їх вислизаючу і ніжну красу. Покажіть цю красу чоловіка або коханця. Нехай люди це побачать в басейні і на пляжі. В крайньому випадку помістіть свої фото в Instagram, фото з пляжу в купальнику, там оголення доречне, але не ходіть по вулиці в сексі-платтячках, щоб довести всім, що ви ще нічого. Ви і так нічого не треба це доводити перехожим. Навіщо вам схвалення перехожих? Від голоду?

Гарну фігуру відмінно видно в будь-якому одязі. Треба надіти хіджаб, щоб приховати гарну фігуру, але, кажуть, і через хіджаби красиві жінки все одно відчуваються спинним чоловічим мозком. І уявіть собі, якщо ви не носити відвертий одяг, а одягаєтеся досить стримано (стриманість для дорослої жінки — ознака самоповаги і гарного смаку), а потім тією чоловік, який вас цікавить, бачить вас у всій красі, якою це виходить гачок.

Але дами в короні люблять говорити, що думка чоловіків їх не хвилює, вони вбираються для себе. Так, для себе, точніше для своєї корони. Щоб прийняти в напівтемряві туалету перед дзеркалом у позу і клацнути собі (не обов’язково на фото) з вигідного ракурсу, де не видно, що їм 40+, а здається 20+, і носити з собою цей свій спосіб весь день і відчувати себе сексуально-дівчинкою. Ось що таке «для себе». Якщо б не було потреби годувати корону і створювати уявні відретушовані образи собі мінус 20 років, не треба було одягати такі безглузді вбрання.

Довести, що її відвертий наряд безглуздий, жінці в короні неможливо. «Це все стереотипи», — скаже вона. І ще: «А судді хто?» Та ніхто, носіть на здоров’я, що хочете.

Одного разу до мене прийшла (давно, я не консультую особисто, всі згадувані випадки — багато років тому) жінка з питанням, чому у неї не виходить познайомитися, незважаючи на відмінний імідж. Іміджем жінка називала свою дійсно гарну фігуру і гарну шкіру для своїх 45+. Це ресурс здоров’я, який був у неї гарний, завдяки здоровому способу життя та увазі до свого тіла. А ресурс іміджу у цієї жінки був просто жахливий. З її очей дивилося налякана істота. Вона була білі нафарбована, як вокзальна повія, у неї була химерна і дуже відкритий одяг, але вона не була схожа на веселого фріка, вона була схожа на голодну дуру. Вона прийшла взимку, на шпильках, не боячись зламати ногу на льоду. У неї була коротка спідниця і тонкі колготки. У неї не було шапки в мороз. Вона показала свої фотографії, і ще десять років тому вона була схожа на людину, а тепер на опудало. Але їй, звичайно, не здавалось, що вона схожа на опудало, їй здавалось, що вона виглядає злегка епатажно, але дуже сексуально. Питання в неї був один: «Як треба поводитися, щоб чоловіки не боялися моєї сексуальності?» Справа в тому, що кілька чоловіків відмовили їй під приводом: «Ти дуже сексуальна, я не потягну». Вона зробила висновок, що треба бути більш ініціативною та давати більше «зеленого світла», але чоловіки і зовсім стали розбігатися як таргани від дихлофоса.

Мені було легко пояснити дамі (вдалося тільки коли вона отримала результати у вигляді збільшення уваги), що в кожній деталі її іміджу кричить голод, і це голод відлякує чоловіків від неї, а не її сексуальність. Сексуальний голод — це не сексуальність, сексуальність — це сексуальна привабливість, щось протилежне голоду, ваша затребуваність, ваша задоволеність собою, своїм тілом, своєю сексуальністю, не пересиченість, але задоволеність тим, що є, і відкритість чогось нового, енергія для цього. Саме це повинно виражатися в іміджі.

Зрозуміло, що в іміджі не виразити того, чого немає, і величезна діра все одно в ньому відіб’ється, як не приховуй. Тобто, над власним голодом обов’язково треба працювати, відволікатися хоч трохи і спиратися на інші ресурси. Але правильний імідж потрібен, щоб висловити найкраще, що у вас є. І в сорок років, це не ноги, ні, це не ноги, навіть якщо вони у вас гарні. Якщо краще в сорок років у вас — це ноги, все дуже погано. Ви повинні бути вже сильні, досвідчені, мати розвинутий смак і самоповагу. Вісь це — ваша перевага перед молодими дівчатами. І ось це повинно відображатися у вашому іміджі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України