Помилка дорослих жінок

Помітити цю помилку дуже складно не тільки їм самим, але і з боку.

Енергія вільно тече там, де є самоповага

Є одна типова помилка в іміджі дорослих жінок. Помітити цю помилку дуже складно не тільки їм самим, але і з боку. Тобто всім видно, що щось не те, а що, не зрозуміло, і насамперед на думку спадає щось інше.

Це помилка — оголення найкрасивіших частин тіла.

Здавалося б логічно: красиві ноги, так покажи їх у всій красі. Немає целюліту на стегнах? Велика перевага, рідкісне в твоєму віці 40+, давай коротшу спідницю.

Гарні груди? Тим більше навіть імпланти? Звичайно потрібно якомога глибше декольте. Ідеальні груди — реальна перевага. Тим більше для твого віку.

Ось це все «для твого віку фігура дуже молодо виглядає!» всіх жінок у віці збиває з пантелику. Звичайно треба показати все! А як інакше стрибнути в потяг?

Засідка в тому, що стрибки в поїзд дуже помітні. Вони завжди виглядають судорожно і метушливо. І добре б помітні оточуючим. Спроба підстрибнути і вчепитися, повиснувши, губити власну самоповагу. Саме через таких від натужных стрибків дорослі дами і позбавляються спонтанності. Оскільки енергія вільно тече там, де є самоповага, а де його немає, виникають греблі страху. Людина не може спиратися на собі і починає чіплятися за схвалення оточуючих, випрошує його, витягує різноманітними щипцями.

Є дуже красиві дорослі жінки, 40 і навіть 50+, їх фігур справді можуть позаздрити більшість молодих дівчат, у них дійсно дуже красиві ноги, у них все відмінно, вік майже не зачепив їх тіла. Тіло старіє пізніше, ніж особа, це всім відомо. А у жінок, що займаються фітнесом, ведуть правильний спосіб життя, тіло і в 50 років виглядає відмінно і причепитися ні до чого.

Вісь на обличчі вік видно, у багатьох в 30 вже видно, тім більше в 40 або 50. Як би не ухищрялась жінка з косметологією і пластичною хірургією, на фотографіях вона може виглядати як дівчина, а в житті, при денному світлі, немає. І цей факт багатьом жінкам (особливо застряглим в самоідентифікації Селен) здається таким образливим, що вони шукають, чим би його компенсувати.

І компенсують, як їм здається, демонструючи все ще красиві частини тіла. Особа вже не дуже, зате ноги. Не дивіться туди, дивіться сюди!

І це — найпоширеніша іміджева помилка.

Мова не йде про пляжне вбрання, на пляжі і в 70 років треба ходити в трусах, на те і пляж. На тенісному корті доречна коротка спідниця. На пінній вечірці і десь ще. Йдеться про повсякденний імідж, про ділових і вечірніх нарядах.

Жінці, яка зовсім не схожа на молоду дівчину (а це при самій кращій генетиці до сорока років буває вже у всіх), не варто одягатися як підліток. Якими б гарними не були її ноги, це буде означати агресивну і навіть нав’язливу демонстрацію своєї сексуальності. У підлітків і молодих дівчат — ні, не означає, а у неї — так. Завжди, і чим раніше ви (дорослі жінки) приймете цю думку, тим краще стане ваш імідж.

Але кожен раз, коли я пишу (а писала я багато разів) цю фразу «доросла жінка не повинна одягатися як підліток», у моїх читачок загоряється на голові корона «жіночності». Вони забувають весь контекст і радісно скандують «вистачить мені носити джинси і светри, пора стати жіночною!» І прагнуть активно оголювати всі підряд частини тіла, які у них ще нічого або не дуже, але все-таки ще нічого, а ті, які оголити не можуть, починають підкреслювати тонкими напівпрозорими тканинами і прикрашати-прикрашати, щоб притягнути туди побільше людської уваги.

Корона жіночності — це все тієї ж відчайдушне бажання стрибнути в потяг. Я пишу: не стрибайте, не ганьбіть, а стрибнути так хочеться, що вони починають знаходити в моїх словах інший сенс. Я пишу: не одягатися як підліток — це не оголяти «ніжки і животики» (і ніколи не називати їх так), а джинси і светри — це не підлітковий одяг, унісекс — це зовсім не обов’язково підліток! Дорослі люди теж можуть носити унісекс. Тім більше, що светри і джинси — не обов’язково унісекс, це і дуже жіночним все буває, залежить від крою і деталей.

Корона жіночності виростає на місці дірки в самоідентифікації, коли хочеться бути привабливою і сексуальною, але вік уже не молодий і виникає думка, що в сорок років може бути інша сексуальність і вона називається «зріла жіночність».Зріла — у значенні «дуже виражена». І значить треба починати носити високі підбори (хоча ноги вже з варикозом) і активно, білі фарбуватися (хоча грим підкреслює навіть дрібні зморшки).

Жіночність не в сорок років починається, пані. Було б дивно раптом ставати набагато більш жіночною, коли дітородний вік закінчується. У сорок років дійсно може бути інша сексуальність, ще якась приваблива, ще яка затребувана, але вона не пов’язана з якимсь вибухом «жіночності» і тим більше не пов’язана з активним оголенням тіла.

Чому молодій дівчині можна ходити в короткій сукні? Тому що вона схожа на підлітка, майже дитину, а для дітей свої норми, їх тіло асоціюється з розвитком і розквітом фізичним. Якщо молода дівчина має зайву вагу або просто виглядає зрілою жінкою, їй не потрібно надягати короткі платтячка і короткі топіки, навіть якщо вона зовсім юна. Тобто стиль «голі ноги, голий живіт, глибокий виріз» для дуже юних повних або трохи дорослих, які  виглядають як повні. Це для зростаючих і зріючих дівчаток, а не для зрілих або тим більше не для вже у віці  дам.

У вас красиві ноги. Чи допустима. Навіщо вам показувати їх усім перехожим? Щоб зібрати трошки лайків з їхніх поглядів? Лайків не буде, оскільки люди оцінюють весь образ цілком, і ваш образ транслює, що ви не дуже молоді, але дуже голодні. Які лайки?

Чим старше виглядає ваше обличчя, тім гірше виглядає недоречне оголення тіла. Але чим сильніший контраст між особою і тілом, тим частіше жінки оголюються. Їм стає прикро, що ніхто не бачить їх «сильні сторони». Їх вислизаючу і ніжну красу. Покажіть цю красу чоловіка або коханця. Нехай люди це побачать в басейні і на пляжі. В крайньому випадку помістіть свої фото в Instagram, фото з пляжу в купальнику, там оголення доречне, але не ходіть по вулиці в сексі-платтячках, щоб довести всім, що ви ще нічого. Ви і так нічого не треба це доводити перехожим. Навіщо вам схвалення перехожих? Від голоду?

Гарну фігуру відмінно видно в будь-якому одязі. Треба надіти хіджаб, щоб приховати гарну фігуру, але, кажуть, і через хіджаби красиві жінки все одно відчуваються спинним чоловічим мозком. І уявіть собі, якщо ви не носити відвертий одяг, а одягаєтеся досить стримано (стриманість для дорослої жінки — ознака самоповаги і гарного смаку), а потім тією чоловік, який вас цікавить, бачить вас у всій красі, якою це виходить гачок.

Але дами в короні люблять говорити, що думка чоловіків їх не хвилює, вони вбираються для себе. Так, для себе, точніше для своєї корони. Щоб прийняти в напівтемряві туалету перед дзеркалом у позу і клацнути собі (не обов’язково на фото) з вигідного ракурсу, де не видно, що їм 40+, а здається 20+, і носити з собою цей свій спосіб весь день і відчувати себе сексуально-дівчинкою. Ось що таке «для себе». Якщо б не було потреби годувати корону і створювати уявні відретушовані образи собі мінус 20 років, не треба було одягати такі безглузді вбрання.

Довести, що її відвертий наряд безглуздий, жінці в короні неможливо. «Це все стереотипи», — скаже вона. І ще: «А судді хто?» Та ніхто, носіть на здоров’я, що хочете.

Одного разу до мене прийшла (давно, я не консультую особисто, всі згадувані випадки — багато років тому) жінка з питанням, чому у неї не виходить познайомитися, незважаючи на відмінний імідж. Іміджем жінка називала свою дійсно гарну фігуру і гарну шкіру для своїх 45+. Це ресурс здоров’я, який був у неї гарний, завдяки здоровому способу життя та увазі до свого тіла. А ресурс іміджу у цієї жінки був просто жахливий. З її очей дивилося налякана істота. Вона була білі нафарбована, як вокзальна повія, у неї була химерна і дуже відкритий одяг, але вона не була схожа на веселого фріка, вона була схожа на голодну дуру. Вона прийшла взимку, на шпильках, не боячись зламати ногу на льоду. У неї була коротка спідниця і тонкі колготки. У неї не було шапки в мороз. Вона показала свої фотографії, і ще десять років тому вона була схожа на людину, а тепер на опудало. Але їй, звичайно, не здавалось, що вона схожа на опудало, їй здавалось, що вона виглядає злегка епатажно, але дуже сексуально. Питання в неї був один: «Як треба поводитися, щоб чоловіки не боялися моєї сексуальності?» Справа в тому, що кілька чоловіків відмовили їй під приводом: «Ти дуже сексуальна, я не потягну». Вона зробила висновок, що треба бути більш ініціативною та давати більше «зеленого світла», але чоловіки і зовсім стали розбігатися як таргани від дихлофоса.

Мені було легко пояснити дамі (вдалося тільки коли вона отримала результати у вигляді збільшення уваги), що в кожній деталі її іміджу кричить голод, і це голод відлякує чоловіків від неї, а не її сексуальність. Сексуальний голод — це не сексуальність, сексуальність — це сексуальна привабливість, щось протилежне голоду, ваша затребуваність, ваша задоволеність собою, своїм тілом, своєю сексуальністю, не пересиченість, але задоволеність тим, що є, і відкритість чогось нового, енергія для цього. Саме це повинно виражатися в іміджі.

Зрозуміло, що в іміджі не виразити того, чого немає, і величезна діра все одно в ньому відіб’ється, як не приховуй. Тобто, над власним голодом обов’язково треба працювати, відволікатися хоч трохи і спиратися на інші ресурси. Але правильний імідж потрібен, щоб висловити найкраще, що у вас є. І в сорок років, це не ноги, ні, це не ноги, навіть якщо вони у вас гарні. Якщо краще в сорок років у вас — це ноги, все дуже погано. Ви повинні бути вже сильні, досвідчені, мати розвинутий смак і самоповагу. Вісь це — ваша перевага перед молодими дівчатами. І ось це повинно відображатися у вашому іміджі.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nine + sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh