Діаспора

Помер творець міграційної політики Чехії Томаш Гаишман

Томаш Гаишман і екс-глава МВС Іван Лангер. Фото: Mvcr.cz

Після важкої хвороби помер колишній керівник відділення у справах біженців та міграції Томаш Гаишман.

Йому було 66 років.

«Глибоко сумую з-за смерті Томаша Гаишмана. Я знав його як хорошого спеціаліста і чесної людини. Висловлюю його родині та друзям щирі співчуття. Для нас його смерть — велика втрата», — так прокоментував смерть Томаша Гаишмана виконуючий обов’язки глави МВС Чехії Любомир Метнар.

Томаш Гаишман більше 20-ти років був високопоставленим чиновником МВС, відповідальним за міграційну політику. За освітою історик і етнограф. У 90-х роках працював як радник голови МВС з питань меншин.

Він створив основи чеської політики щодо біженців, до недавнього часу він вирішував, хто може отримати в Чехії статус біженця. На тлі нинішнього міграційного кризи, Гаишман підтримав противників біженців і негативно ставився до квот ЄС на розміщення біженців. Гаишман виступав за посилення міграційних норм і робив неоднозначні висловлювання на адресу іноземців.

«Збільшиться кількість різних поліцейських перевірок іноземців. Це необхідно для того, щоб іноземці не робили з нас дурнів, коли вони подають нам документи на отримання або продовження дозволів на перебування. Від 60 до 80 % іноземців повідомляють про себе невірні відомості», — заявивши він влітку 2015 р., коментуючи збільшення числі поліцейських рейдів, покликаних виявити випадки порушення закону про перебування іноземців.

Восени минулого року Гаишман повинний був стати тимчасовим повіреним у справах Чехії в Косово, але за станом здоров’я я відмовився від цієї посади.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

nineteen − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.