Помер творець міграційної політики Чехії Томаш Гаишман

Томаш Гаишман і екс-глава МВС Іван Лангер. Фото: Mvcr.cz

Після важкої хвороби помер колишній керівник відділення у справах біженців та міграції Томаш Гаишман.

Йому було 66 років.

«Глибоко сумую з-за смерті Томаша Гаишмана. Я знав його як хорошого спеціаліста і чесної людини. Висловлюю його родині та друзям щирі співчуття. Для нас його смерть — велика втрата», — так прокоментував смерть Томаша Гаишмана виконуючий обов’язки глави МВС Чехії Любомир Метнар.

Томаш Гаишман більше 20-ти років був високопоставленим чиновником МВС, відповідальним за міграційну політику. За освітою історик і етнограф. У 90-х роках працював як радник голови МВС з питань меншин.

Він створив основи чеської політики щодо біженців, до недавнього часу він вирішував, хто може отримати в Чехії статус біженця. На тлі нинішнього міграційного кризи, Гаишман підтримав противників біженців і негативно ставився до квот ЄС на розміщення біженців. Гаишман виступав за посилення міграційних норм і робив неоднозначні висловлювання на адресу іноземців.

«Збільшиться кількість різних поліцейських перевірок іноземців. Це необхідно для того, щоб іноземці не робили з нас дурнів, коли вони подають нам документи на отримання або продовження дозволів на перебування. Від 60 до 80 % іноземців повідомляють про себе невірні відомості», — заявивши він влітку 2015 р., коментуючи збільшення числі поліцейських рейдів, покликаних виявити випадки порушення закону про перебування іноземців.

Восени минулого року Гаишман повинний був стати тимчасовим повіреним у справах Чехії в Косово, але за станом здоров’я я відмовився від цієї посади.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh