Авторські статтіНовини

Помер перший після війни нунцій в балтійських країнах

У віці 84 років 30 грудня 2016 року в Римі помер один з найдосвідченіших папських дипломатів, іспанський архієпископ Хуста Мульєр Гарсія. За свою довгу кар’єру в дипломатичній службі Святого Престолу він в 1991-94 роках. був нунцієм в Литві, Латвії та Естонії – в якості першого післявоєнного представника Святішого Отця в балтійських республіках, незабаром після відновлення ними незалежності.

Майбутній дипломат народився 8 травня 1932 р Іспанії. Був висвячений на священика в 1954 р Після декількох років пастирського служіння в Іспанії, в 1957 році він почав навчання у Папській церковній академії, де готують ватиканських дипломатів. Після її закінчення працював в Державному Секретаріаті Святого Престолу, отримував дипломатичну практику в різних нунціатури.

У 1979 році Папа Йоан Павло II призначив його Апостольським нунцієм в Кот-д’Івуарі, надаючи йому гідність архієпископа. За сумісництвом він був також нунцієм в Нігері. У 1985-1991 рр. Гарсія був постійним спостерігачем Святого Престолу при Організації Об’єднаних Націй в Женеві. На цій посаді 30 листопада 1991 року його застала звістка про призначення Апостольським нунцієм в Литві, Латвії та Естонії з офісом у Вільнюсі. На той день пройшло лише кілька місяців від часу відновлення республіками незалежності, після майже 50 років панування радянського режиму. 15 квітня 1992 архієпископ Мульєр Гарсія став також Апостольським адміністратором Естонії. Як нунцій, у вересні 1993 року приймав Папу Йоана Павла II, коли той відвідував три балтійські країни.

У 1994 році архієпископ повернувся до роботи в Державному Секретаріаті Святого Престолу, але 2 квітня 1997 року Святіший Отець знову призначив його Нунцієм, на цей раз в Мексиці, потім у 2000-07 роках він був главою Папської церковної академії, яку сам закінчив. 13 жовтня 2007 архієпископ Мульєр Гарсія пішов у відставку.

Довідка КМЦ: Апостольський Нунцій (від лат.nuntius «вісник»)— постійний дипломатичний представник Папи Римського в державах, з якими Ватикан підтримує офіційні дипломатичні відносини; найвищий дипломатичний представник Святого престолу, що відповідає Надзвичайному і повноважному послу.

Джерело: Католицький Медіа-Центр

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.