Авторські статтіДіаспора

Помер останній у світі самець північного білого носорога

У Кенії помер останній у світі самець північного білого носорога. Про це повідомляється на сайті кенійського заповідника Ol Pejeta.

Носоріг по кличці Судан помер 19 березня у віці 45 років. Тварина страждала від вікових захворювань, в тому числі від проблем з м язами і кістками. Останню добу свого життя самець не міг стояти і відчував сильний біль. У результаті ветеринарії прийняли рішення приспати його.

У заповіднику розповіли, що вчені завчасно зібрали генетичний матеріал, який повинен допомогти зберегти вид північного білого носорога. У світі залишилися дві самки цього виду — донька і внучка Судану — Наджин і Фату. Вчені вважають, що вони можуть стати сурогатними матерями, які народжують дитинчат і допоможуть зберегти вид від вимирання.

Скорочення чисельності північного білого носорога в Уганді, Центральній Африці, Судані та Чаді почалося в 1970-1980-х роках із-за браконьєрства. На початку 2000-х років у заповіднику Конго жили 20-30 особин даного виду. До 2009 року в світі залишалося чотири північних білих носорога (2 самця і 2 самки). Вони жили в зоопарку чеського міста Двур-Кралове-над-Лабем.

Пізніше тварин перевезли в кенійський заповідник Ol Pejeta, де перебували під цілодобовим наглядом.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України