ЄС|NATOАвторські статті

Польський СПГ термінал вперше прийме 200 тис. м куб. скрапленого газу

7b8fe20b-cced-405d-b2a8-74efd207f005.file

У п’ятницю 11 грудня в Свіноустьє вперше прибуде танкер зі скрапленим природним газом. Про це повідомляє прес-служба компанії «Polskie LNG SA».
За інформацією прес-служби компанії, зріджений газ у Польщу доставить самий його великий виробник – “Катаргаз” – повідомляє Голос українською з посиланням на Радіо Польща.

Танкер – 315 метрів в довжину і 50 метрів завширшки – вже в дорозі. Польський СПГ термінал прийме перші 200 тис. м куб. зрідженого палива, тобто близько 120 млн м куб. природного газу, який призначений для тестування і введення в експлуатацію терміналу.

Як відзначають в компанії «Polskie LNG S.A.”, черговий танкер зі скрапленим газом прибуде до Свіноустьє в першому кварталі наступного року. Перші комерційні поставки газу заплановані на середину року 2016.

Газовий термінал в Свіноустьє – це одна з найбільших польських інвестицій у сфері енергетики за останні кілька років. Польський уряд підкреслювало, що газопорт є стратегічно важливим об’єктом для енергетичної безпеки країни.

Завдяки інвестиції, Польща зможе приймати зріджений газ з морського шляху практично з будь-якої країни світу. Початковий можливий обсяг регазифікації (перетворення зрідженого природного газу в газоподібний стан) становить 5 млрд кубометрів. СПГ термінал може забезпечити Польщу однією третин від необхідного обсягу газу.

Нагадаємо, 12 жовтня колишня прем’єр-міністр Польщі Ева Копач, перебуваючи в Свіноустьє з нагоди закінчення будівництва газопорту, підкреслила, що завдяки газовому терміналу Польща буде незалежна від російського газу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.