Ситуація, коли армійський позашляховик коштує дорожче за люксову просунуту цивільну версію – достатньо звичайна ситуація у країнах НАТО
Джерело: Defence Express
Міноборони Польщі продовжує закуповувати для потреб війська й легкий неброньований автотранспорт, бо збройні сили це не лише танки з літаками та ракети, а ще й такі наче банальні речі, як автівки. Й ще у 2020 році вибір був зроблений на користь Ford Ranger, які адаптує під потреби військових Glomex MS Polska.
Й ця компанія отримала, як пише польське профільне видання Defense24, новий контракт на постачання чергової партії машин у загальній максимальній кількості 324 одиниці протягом 2023-2025 років. Загалом з цієї кількості у твердому замовленні лише 163 машини, а ще 161 в опціоні.
І це продовження розширення минулого постачання, яке торкалось 179 машин замовлених у 2020 році.
Загальна максимальна вартість нового контракта на 324 автівки складає 92,95 млн злотих, тобто орієнтовно 22,47 млн доларів. Зазначено, що це ціна “нетто”, тобто без податків.
Й таким чином середня вартість одного Ford Ranger для польський збройних сил становитиме 286 900 злотих, або трохи більше 69 тисячі доларів за один автомобіль. Й хоча точна версія Ranger, яка має ще бути адаптована під вимоги не вказана, за минулим контрактом постачався Ford Ranger XLT.
Якщо ж взяти офіційну ціну Ford Ranger XLT в офіційному дистриб’юторі Ford у Польщі, то вона становить 175 тисяч злотих за версію з “механікою” та 179,2 тисячі злотих за версію з автоматичною коробкою передач. Й скоріш за все саме вона знову й буде закуплена, бо зазначається, що автівки будуть з 2-літровими 170-сильними двигунами. А найдорожча з доступних – версія Platinum за 259,95 тисячі злотих (62,7 тисячі доларів), яка йде з потужнішим 3-літровим.
Тобто військова версія Ford Ranger дорожча на 6 тисяч доларів за найдорожчу цивільну та у 1,5 раза за Ford Ranger XLT. Й попри це з Польщі якось не чути про “корупційні скандали” щодо міноборони.
А різниця у вартості пояснюється тим, що Ford Ranger для збройних сил Польщі має бути оснащений системою нічного водіння, встановлення додаткових розеток на 12 та 24 V для живлення приладів, вантажного відділення, оснащення машини додатковим військовим приладдям, кріпленнями тощо. Окрім того, двигун має бути адаптований під можливість використання палива для реактивних літаків JP-8 (код НАТО F-34). Також, на цей, раз їх мають перефарбувати та замінити увесь “хром” на чорні елементи.
Тобто “заряджена” військова версія звичайної автівки коштує дорожче за найдорожчу цивільну версію. І це, ані у Польщі, ані у будь-якій іншій країні НАТО нікого не дивує.