ЄС|NATO

Польща хоче закупити гелікоптери S-70 Black Hawk для своїх десантних військ, як виготовлятимуть на потужностях польського PZL Mielec. Відео

Це уже буде третій контракт на гелікоптери західного зразка для армії Польщі на власних потужностях

Джерело: Defence Express

Агентство озброєнь при Міноборони Польщі ухвалило рішення купити для своїх аеромобільних військ гелікоптери S-70 Black Hawk, що виготовлятимуться на потужностях польського PZL Mielec. За неофіційними даними, тут мова ймовірну закупівлю 20 машин цього типу, що мають бути адаптовані для спільної роботи із гелікоптерами AH-64E Apache та мають бути озброєні зокрема протитанковими керованими ракетами Hellfire.

Інші деталі цієї майбутньої закупівлі поки що не розкриваються, пише польський портал Defence24 з посиланням на неофіційні дані.

Автори порталу також додають, що це уже має бути третя закупівля вертольотів Black Hawk для Війська Польського, які виготовлятимуться на потужностях польського ОПК.

У випадку з першими двома закупівлями мова про поставку загалом 8 вертольотів цього типу для Сил спеціального призначення загальною вартістю понад 1,2 мільярди злотих.

Замовлення на першу партію було видане в 2019 році, і в тому ж році відбулась поставка. Замовлення на другу партію було дане в грудні 2021 року, та має бути виконане протягом 2023-2024 років.

Польща хоче літаючу БМП на базі S-70 Black Hawk для своїх десантних військ

S-70 Black Hawk з ракетами Hellfire, виготовлений на потужностях PZL Mielec, зображення з відкритих джерел

До цього моменту, в 2022 році Міноборони Польщі замовило також поставку 32 гелікоптерів типу AW149, які також будуть озброєні ракетами Hellfire та діятимуть спільно з 25-ою десантною бригадою.

Так виходить, що польські військові особливо у випадку з контрактом на майбутні Black Hawk з ПТРК повертаються до концепції гелікоптера як літаючої БМП, що ймовірно і визначатиме строк виготовлення та експлуатаційні характеристики майбутніх машин.

Польща хоче літаючу БМП на базі S-70 Black Hawk для своїх десантних військ

S-70 Black Hawk з ракетами Hellfire, виготовлений на потужностях PZL Mielec, зображення з відкритих джерел

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України