ЄС|NATO

Польща заморозила російських активів на 1 млрд євро

Польща вже заморозила активи російських олігархів на суму понад 1 млрд євро, однак для того, щоб їх конфіскувати, необхідно внести поправки до Конституції

У польському Сеймі відбулося друге читання законопроекту, прийняття якого дозволить на законних підставах конфіскувати російські активи, повідомляє польське видання Wprost.

Законопроект пропонується доповнити пунктом, який дозволить Держказначейству Польщі вилучати майно, що знаходиться під юрисдикцією Республіки Польща, яке може використовуватися для підтримки російської агресії. Зазначається, що заарештовані активи будуть використані в повному обсязі для підтримки жертв російської агресії .

Як повідомив міністр Ради міністрів Польщі Лукаш Шрайбер, сума заморожених активів російських олігархів перевищує 1 млрд євро, «так що йдеться про досить значні ресурси». Шрайбер також закликав опозицію проголосувати за ці зміни.

«Вас не переконує те, що відбувається в російській Думі? Вас не переконують слова Дмитра Медведєва, який не бачить сенсу в продовженні дипломатичних відносин з Польщею, а колишній уповноважений з прав дитини закликав до вбивства посла Польщі?» – запитав він.

Нині проект переданий до надзвичайної комісії для розгляду проекту закону про внесення змін до Конституції Республіки Польща.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України