Авторські статтіНовини

Польща припиняє фінансування екстракорпорального запліднення

Новий польський уряд почав жити відповідно до своєї консервативної репутації, завершуючи  програму ЕКЗ попереднього уряду в наступному році, що вітають вітчизняні та міжнародні  організації захисту життя. Цей крок скасовує заплановану до запуску на наступні три роки програму вартістю близько 75 мільйонів доларів США.

“Це гарна новина”,- сказав Маріуш Дзержавскі з польського фонду права на життя. “Але це тільки перший крок. Ми повинні боротися, щоб зробити ЕКЗ незаконним взагалі”.

Міністр охорони здоров’я Костянтин Радзивілл розповів парламентському комітету минулого тижня, що уряд хоче вирішити проблему дітонародження через більш широку програму. Польща має дуже низький рівень народжуваності.

Якраз, перш, ніж попередній міністр охорони здоров’я, Маріан Зембела, покинула свій пост, вона оголосила продовження на три роки першої урядової програми ЕКЗ, розпочалої в 2013 році.

“Ми раді, що гроші платників податків більше не буде витрачено на це”,- сказав Дзержавскі. “Але ми проти цього цілковито. Це суперечить людській гідності, тому що більшість плодів, утворених ЕКЗ вбивають”.

Джон Смітон, виконавчий директор лондонського товариства захисту ненароджених дітей, також привітав обрання з незначною перевагою партії Закон і Справедливість до уряду в кінці жовтня. “Ми вітаємо рішення польського уряду, тому що це, швидше за все, завершення державного фінансування значно обмежить  практику ЕКЗ в Польщі і, отже, збереже багато ембріональних життів”,- сказав Смітон в прес-релізі.

Ми також висловлюємо нашу солідарність з тими політиками, які голосують за політику, що служить збереженню життя ненароджених дітей. Кількість дітей, що народилися від ЕКЗ далеко випереджає кількість ембріональних дітей, убитих під час процесу .

Сайт SPUC повідомляє, що 68,000 ЕКЗ немовлят були народжені у Великобританії з 1978 року, що становить близько 1 відсотка загального числа народжень. Але тільки одне з п’яти  ЕКЗ є успішним і навіть успішні залишають замороженими ембріонами в лабораторії, а іноді вони стають абортованими братами і сестрами в лоні матері.

Смітон додав: “Це по суті образливо для ембріонів і жінок. Також будучи і неетичним, ЕКЗ є значно менш успішними, ніж етичні альтернативи, такі як NaProTech”. Це процедура, яка контролює і вирішує проблеми безпліддя в природний спосіб.

Польський міністр охорони здоров’я, мабуть погоджується. Він повідомив журналістам, що “процедури екстракорпорального запліднення не є єдино можливим способом лікування безпліддя”,- додавши, що “ніде не сказано, що одна з областей охорони здоров’я повинна бути назавжди фінансованою з  державних коштів”.

Дзержавскі сказав LifeSiteNews, що засоби масової інформації і міжнародне абортивне лобі чинили тиск на уряд про нерозглядання  питання  абортів, але рух захисту життя мав намір для запуску нової ініціативи громадян найближчим часом. Кілька разів за останні роки вона збирала необхідні  100 тисяч підписів на вимогу обговорення у полькому парламенті повної заборони  абортів “без винятку”, сказав Дзержавскі. Але партія Закон і Справедливість була тоді в меншості і  ніякого законодавства не було розроблено. “Тепер ми сподіваємося, що маємо більшість у парламенті”,- сказав він.

Джерело: catholicnews.org.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.