ЄС|NATO

Польща готується продавати свою зброю в Південну Корею

Яка польська техніка зацікавила південних корейців, і коли можуть бути тверді домовленості

Джерело: Defence Express

Польщу зараз відвідує делегація високого рівня з Південної Кореї на чолі з міністром оборони цієї країни Шин Вон Сіком. Одним із пунктів програми цього візиту є демонстрація деяких зразків та озброєння польського виробництва, які цікавлять Південну Корею та по яким можуть бути укладені контракти на поставку.

В польському місті Прушкув уже пройшли попередні перемовини між двома урядовими делегаціями по темі оборонної співпраці. Конкретні домовленості на поставку польського озброєння для Південної Кореї можуть бути укладені уже у вересні, під час майбутньої оборонної виставки MSPO в Кельце, пише польський портал Defence24.

Польські солдати з ПЗРК Piorun, ілюстративне фото з відкритих джерел
Польські солдати з ПЗРК Piorun, ілюстративне фото з відкритих джерел

 

Автори видання при цьому наводять перелік зразків польської оборонної продукції, яка зацікавила Південну Корею, він виглядає так:

  • переносний зенітно-ракетний комплекс Piorun;
  • система дистанційного мінування Baobab-K;
  • самохідний 120-мм міномет Rak та машина управління вогнем до нього;
  • гусенична БМП Borsuk із бойовим модулем ZSSW-30;
  • радіолокаційна станція P-18PL;
  • розвідувально-ударний безпілотний комплекс Gladius та дрони-камікадзе від групи компаній WBE/WB.

При цьому зазначається, що такі зразки озброєння Південна Корея може отримати як і в рамках прямих поставок з Польщі, так і на умовах розгортання ліцензійного виробництва на власних потужностях.

Автори Defence24 окремо наголосили також на тому, що сам факт готовності Польщі постачати Південній Кореї деякі зразки озброєння уже свідчить про нову сторінку в оборонній співпраці між Варшавою та Сеулом.

Тим більш, що тут пропозиція покладається на цілком прагматичну основу: армія Республіки Корея потребує різних типів БПЛА; переносні Piorun відмінно себе показали в умовах повномасштабної війни РФ проти України, а радіолокаційні станції P-18PL в теорії можуть працювати разом із Patriot, котрі також використовуються в системі протиповітряної оборони Південної Кореї.

Раніше ми розповідали про те, що уже в грудні 2023 року в Грузії вироблялись польські БПЛА Warmate та Fly Eye.

РЛС P-18PL, ілюстративне фото з відкритих джерел
РЛС P-18PL, ілюстративне фото з відкритих джерел

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України