Авторські статті

Польща готується до «гібридної війни» перед російською загрозою

Президент Польщі Броніслав Коморовський перевіряє солдатів під час відвідин штаб-квартири багатонаціонального корпусу на північному сході, який входить в структуру сил NATO в Щецині – 6 вересня 2014. Фото Cezary Aszkielowicz/Agencja Gazeta/Reuters

 

Польща переживає кризу безпеки у світлі війни в сусідній Україні, і має потенціал, щоб стати втягнутим в “гібридну війну” з Росією – за участю пропаганди і «інформаційної агресії”, – за словами одного з найбільш високопоставлених генералів Польщі Станіслава Козея.

Як повідомляє видання Newsweek генерал Koziej, який очолює Бюро національної безпеки президента Польщі закликав західних союзників наслідувати приклад Варшави і підвищити їхні витрати на забезпечення безпеки в спробі зменшити загрозу від Росії.

“У минулому, оборонні бюджети більшості країн НАТО скорочувалися, а витрати Росії на армії постійно зростають. Це небезпечна і тривожна тенденція повинна бути зупинена “, говорить генерал Koziej.

“Під час останнього саміту НАТО в Ньюпорті ми вирішили збільшити наш оборонний бюджет на принаймні два відсотки ВВП з 2016 р, що, звичайно, пов’язано з кризою безпеки, якою ми стикаємося зараз і необхідністю забезпечення реалізації найбільш важливих програм модернізації армії”- додає Koziej.

За словами генерала, Польща також стала мішенню “російської інформаційної агресії і пропаганди” з російських державних телеканалів та інформаційних ресурсів, які часто звинувачують Польщу у військовій інтервенції в Україні.

Тим часом Росія відмовила визнати докази того, що російськомовних бойовиків у східній частині Донбасу на Україні підтримує Кремль, незважаючи на зростаючу кількість доказів зникнення тисяч російських солдатів на військовій базі поблизу кордону з Україною, починаючи з літа.

“Існує негативний образ Польщі, який створюється в російському суспільстві”- , додає генеральний Koziej. “Прикладом такого тиску було недавня поява ракет Іскандер у Калінінградській області, тобто біля польських кордонів. Кілька днів тому в російському документі про приєднання Криму ми прочитали, що Польща здійснювала підготовку бойовиків на Майдані під час Революції Гідності, що не відповідає дійсності, але представляє негативний образ Польщі в російському суспільстві “.

Хоча Koziej вважає членство Польщі в НАТО з 1999 виступає стримуючим фактором для Росії відкрито нападати на державу-члена ЄС, те ж саме можна сказати про тактику закулісної гібридної війни, яка поєднує у собі суспільну дезінформацію, пропаганду і внутрішній саботаж.

“У разі відкритої, регулярної агресії на нашій території я впевнений, що NATO захистить нас згідно статті 5 Вашингтонського договору. Ми не можемо бути пасивними у разі загрози війни – прихованої агресії, диверсії такої, так як російської анексія Криму “, говорить Koziej, посилаючись на дезінформації медіа-кампаній, які озвучували озброєне приєднання до Росії Криму.

“Саме тому ми не тільки готуємо себе до таких загроз, але і ми намагаємося переконати NATO в нарощуванні потенціалу, щоб впоратися з загрозою.”

Відповідаючи на запитання про такі дії “гібридної агресії» за допомогою шпигунста зі сторони Росії Koziej сказав, що природа боротьби з такою агресією засекречена, але додав: “Я можу сказати, що шпигунство як елемент гібридної війни – серйозна загроза в даний час”.

Нещодавно колишній глава чеської військової розвідки Андор Шандор сказав, що Росія “безумовно” активізувала свої зусилля в шпигунстві на території її колишніх комуністичних союзників з моменту початку конфлікту України.

За останній рік Польща оголосила про заходи з метою придушення можливих загроз своїй безпеці – $ 42 млрд буде витрачено на модернізацію свого військового обладнання протягом наступного десятиліття.

Крім того, Польща погодилася на створення тристоронньої спільної військової одиниці з колишнім радянськими республікам – Литвою та Україною, де офіційною мовою буде англійська. Польське Міністерство оборони також запропонувало відремонтувати військове обладнання радянської епохи для Болгарії в спробі уникнути його відправки в Росію.

У той час як країна на сьогоднішній день є одним з найбільших критиків зовнішньої політики Росії, Koziej вважає, що Варшава не має ніякого інтересу диктувати заходи безпеки в Східній Європі, але скоріш за все хоче бути прикладом, як потрібно поступати.

“Польща не хоче взяти на себе лідерство в центрально-східній Європі, але намагається показати інші країни на східному фланзі NATO на власному прикладі, як діяти, щоб зберегти єдність Заходу.”

В рамках східної стратегії укріплення NATO Польща буде розвивати сили швидкого реагування з п’ятьма іншими східними європейськими державами, в той час як головним форпостом NATO за колишніми мірками залізної завіси є Щецин – місто західної Польщі.

“Найбільш важливим для Польщі є збереження єдності західних країн відносно нинішньої кризи і зміцнення Європейського Союзу в галузі безпеки”, додає генерал.

Переклад – Голос українською

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України