Нові контакти, спільні проекти та об’єднання навколо ідеї визволення Білорусі – такими є результати публічних зустрічей представників полку ім. Кастуся Калиновського в європейських містах.
Про це Голосу української повідомили у прес-службі полку.
Командир полку імені Кастуся Калиновського Дзяніс Прохаров “Кіт” і заступник командира полку Вадим Кабанчук провели зустрічі з білорусами в 11 містах Польщі, Чехії, Німеччини та Литви. Загалом зустрічі відвідали близько тисячі білорусів.
Іноді приміщення не могло вмістити всіх, хто прийшов поспілкуватися з керівництвом полку. Фото: Прес-служба ПКК.
Основними темами, які піднімали білоруси на зустрічах, були участь білорусів у військових діях в Україні, політичний аспект діяльності полку і тема визволення Білорусі.
“Навколо війни дуже багато неправдивої інформації. В основному це результат російської пропаганди. Наприклад, ходять неправдиві чутки, що українська армія погано ставиться до білоруських добровольців. Ми намагалися розвіяти ці неправдиві міфи і якомога повніше розповісти про Полк. Звичайно, всіх білорусів, які прийшли на зустріч з нами, цікавило політичне спрямування діяльності полку і ширше питання звільнення Білорусі. Добре, що білоруси за кордоном не забувають про Білорусь, хочуть повернутися в рідну країну і готові за неї боротися”, – говорить Дзяніс “Кіт” Прохаров.
Іноді приміщення не вміщало всіх, хто приходив поспілкуватися з керівництвом полку. Фото: Прес-служба РПК.
У цьому аспекті білоруси цікавляться шляхами співпраці з полком. Ми пропонуємо широкий спектр можливостей для роботи в цьому напрямку. Це і реалізація спільних проектів в різних напрямках, і волонтерство, і проходження військової підготовки з подальшим перебуванням в нашому резерві і безпосередньою участю в бойових діях в складі полку. І за результатами зустрічей ми з білорусами Європи разом почнемо реалізацію кількох потрібних ідей”.
“Ці герої – моя надія на те, що зло програє”. Як проходили зустрічі з дипломатами
Поїздки були частиною стратегії об’єднання білорусів навколо ідеї звільнення рідної країни. Раніше з цією метою “Калиновський полк” організував у Києві конференцію “Шлях до свободи”. “Для звільнення Білорусі потрібен не тільки військовий аспект, а й політична робота. Під час нашої поїздки європейськими містами були проведені консультації зі структурами, які підписали Меморандум за результатами конференції. Плануються подальші спільні дії”, – розповідає Вадим Кабанчук.
Представники РПК під час зустрічі з чеськими дипломатами. Фото: Marek Ženíšek, Twitter
У Калиновцях відбулася низка зустрічей з європейськими політиками. Так, у Празі білоруси зустрілися з колишнім заступником міністра оборони, а нині урядовим уповноваженим з питань відновлення України Томашем Копечним, головою зовнішньополітичного комітету Палати депутатів чеського парламенту Мареком Женішеком і депутатом парламенту Ондржеєм Коларжем, публіцистом і філософом Пьотром Главачеком.
Після цієї зустрічі голова Комітету з питань зовнішньої політики Палати депутатів чеського парламенту Марек Женішек написав на своїй сторінці в Твіттері (тепер “Х”): “Я сподіваюся, що ці герої – моя надія: “Ці герої – моя надія на те, що зло програє”.
Крім того, депутати передали білоруським солдатам вітання від президента Чеської Республіки Петра Павла. Він також хотів би взяти участь у зустрічі депутатів з білоруськими добровольцями, але через щільний графік не зміг цього зробити. Однак він запросив білорусів на зустріч під час наступного візиту.
У Вроцлаві бійці поспілкувалися з депутатом польського Сейму Міхалом Ярошем.
“Крім того, під час зустрічей з європейськими політиками нам вдалося налагодити нові контакти і досягти конкретних домовленостей”, – додав Кабанчук.
З 21 січня по 1 лютого білоруські військові провели зустрічі з білорусами у Варшаві, Лодзі, Кракові, Вроцлаві, Празі, Берліні, Познані, Бидгощі, Гданську, Білостоці та Вільнюсі.