Новини з Австрії

Поліція в Австрії розгромила міжнародну групу “чорних перевізників”, серед яких були українці

Поліція Штірії розгромила міжнародну групу “чорних перевізників”. Затримано не менше семи людей, двоє ватажків перебувають у в’язниці у Граці.

Щоразу проводить поліція Штирії спецоперації проти організованої злочинності, зокрема — проти перевізників нелегальних іммігрантів. При цьому отримані результати нерідко служать кримінальній поліції як зачіпки для нових розслідувань.

Під час поточного розслідування було встановлено семеро підозрюваних, що організовували перевезення нелегальних мігрантів у період з вересня 2019 до березня 2021. Чоловіки віком від 24 до 47 років пакистанського, грузинського та українського походження. Проти одного їх діяв європейський ордер на арешт.

Багатомісячне повномасштабне розслідування призвело криміналістів зі Штирії до двох головних підозрюваних, які виступають організаторами злочинної групи. 40-річний іракець та 42-річний тунісець було заарештовано у Польщі наприкінці минулого року. Зараз вони передані Австрії, щоб чекати суду в Якоміні — в’язниці земельного суду, що знаходиться в Граці.

Організація, створена двома підозрюваними, звинувачується в тому, що зробивши 24 рейси, вона завезла до Штирії загалом 102 особи з Іраку, Пакистану та Афганістану. Для перевезення людей через Хорватію та Словенію вони використовували переважно автомобілі, орендовані в Словенії. За час своєї незаконної діяльності підозрювані заробили близько 280 тисяч євро. Затримані провини не визнають.

За даними федерального управління кримінальної поліції, у 2021 році було скоєно понад 40 000 затримань людей, які нелегально перетнули державний кордон — у тому числі і за допомогою нелегальних перевізників. Це майже вдвічі більше, ніж у попередньому 2020 році, але відчутно менше, ніж у 2012-17 роках. Пік нелегальних перевезень припав на 2015 рік. При цьому було виявлено майже 400 таких перевізників.

За матеріалами: https://steiermark.orf.at
Фото: © ORF

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України