З часом Україна прийде до субсидій і пільг як до виключно адресної допомоги

Останні кілька днів в Україні розгорілася дискусія на тему того, чи варто давати субсидії тим, хто здатні самі оплачувати комунальні послуги, мова йде, насамперед, про власників дорогих машин і великих будинків, квартир. На думку політолога Олеся Яхно-Belkovskoj, всі погодяться з тим, що в країнах з високим рівнем життя пільги – це завжди адресна допомога, і розрахована на тих, хто дійсно цієї допомоги потребують, але також всі погодяться з тим, що в цих країнах рівень зарплат, пенсій – цілком гідний. І при цьому громадяни цих країн розуміють, що комунальні послуги не коштують копійки, і незалежно від рівня доходів, споживання послуг відносяться економно.

Політолог зазначає, що Україна ж довгі роки культивувалися класичні пострадянські проблеми: низька якість послуг і недовіра до держави. Політики вважали за краще домовлятися про знижки на енергоресурси з Росією, замість того, щоб переходити на енергозберігаючі технології, модернізацію енергогалузі в цілому. Громадяни, в свою чергу, звикли до підходу: раз політики заробляють на державі і її ресурсах, то і ми теж будемо заробляти там, де це можливо. Ламати цей підхід довелося, починаючи з 2014 року, коли Україна опинилася на межі виживання. Російська агресія просто змусила Україну зайнятися енергодиверсифікацією і модернізацією галузі.

За словами Олесі Яхно-Belkovskoj, якби українські політики до 2014 року в плановому поетапному режимі займалися енергозберігаючими технологіями, розвитком альтернативних джерел енергії і так далі, різкого підвищення тарифів не відбулося б. Зростання вартості комунальних послуг ставши певним шоком для звичного пострадянського свідомості не тільки малозабезпечених категорій громадян, але і для тих, хто цілком в змозі оплачувати комунальні послуги. З часом Україна прийде до субсидій і пільг як до виключно адресної допомоги, а також до економного ставлення до споживання тих або інших ресурсів і розуміння, що послуги не можуть коштувати копійки.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh