Авторські статті

Тепер «російський світ» поза законом і поза церквою, – Чорновіл

Анексія Київської митрополії Москвою визнана незаконною. Жодного юридичного або канонічного впливу на Україну московська церква більше не має. Україна віднині належить до впливів Константинопольського Патріархату, поки не буде створена нова помісна церква в Україні, якій буде передано томос, після чого настане повноцінна автокефалія. Анафеми Філарету і Макарію, винесені собором РПЦ, визнані недійсними. УПЦ-КП і УАПЦ відтепер є канонічними і можуть проводити повноцінні переговори про підготовку об’єднавчого Собору і створення нової вже автокефальної церкви. Про це у своїй аналітичній статті пише політолог Тарас Чорновіл.

За його словами, рішення про автокефалію українського православ’я вже оголошено. Надана вона буде нової церкви відразу після її формування на основі об’єднання УПЦ-КП, УАПЦ і тих єпархій УПЦ, які покинути московську церкву і увійдуть в нову українську церкву. Тарас Чорновіл підкреслює, що цей акт дуже значимий для українського православ’я, але не найголовніший. Для країни, суспільства та геополітичної ситуації – це визначна подія. Сьогодні в Україні «русский мир» поза законом і поза церквою. Це кінець амбіцій Москви як «третього Риму» і початок занепаду Московії і повернення її до своєї природної ролі Московського князівства.

Політолог зазначає, що тепер справа за малим. Формування нової церкви та вручення їй Томосу відбудеться дуже швидко. Потім почнеться витіснення «російського світу» з України та процедура позбавлення руських парафій і єпархій, які збережуться в Україні, права на назву УПЦ і перейменування їх на іноземні підрозділи РПЦ. Зараз це свято для українських православних і визначний день для всіх українців незалежно від їх релігії та конфесії. Порошенко вдалося зробити нереальне. Тільки сліпі недоверки або відверті вороги своєї країни можуть це заперечувати. Він вже увійшов в історію, а «русский мир» відходить в історію. Якщо б він забравши з собою і всю ту погань, яка відкрито або приховано тягне нас до Москви.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

2 коментарів

  1. Сатана всегда разделяет, делит людей по национальному признаку, Бог же всегда созидает! Каким боком сюда Чорновол неясно? Церковь не может быть русская или украинская, Церковь одна, во Христе Иисусе. Созидание церкви на народн\е как фундаменте, говорит об антихристианской политике “созидающих”, а значит и плоды будут таковыми!..Однозначно, Черноволу такие вещи комментировать не допустимо. он же политолог, а не религиевед хотя бы, поэтому выглядит он, какневежественный человек, и говорит он наверняка не бесплатно! Да судит его Господь Иисус Христос, пусть это будет явно, дабы все воздали Славу не Украине или кому или чему либо, а господу Иисусу Христу!…

  2. “Порошенко вдалося зробити нереальне. Тільки сліпі недоверки або відверті вороги своєї країни можуть це заперечувати. Він вже увійшов в історію, а «русский мир» відходить в історію.”
    Так, нині чинний “ґарант” прямо й безпосередньо причетний до цієї – дійсно, дуже схоже, історичної події з наданням Фанару Україні церковно-автокефального Томосу. Якщо, звичайно, надалі нічого тут – аж раптом – не зірветься…
    Разом з тим усі добре тут бачать розуміють і дещо “цікаве”. Й, зокрема, що цей факт керівна верхівка Банкової – причому, як наразі, так і чимдалі, то тим більше й гучніше – піар-використовує і використовуватиме з певною і явно “завітною” метою і надзавданням. Тобто, аби будь-що зберегти й продовжити це своє олігархічно-корупційне домінування й панування в Україні, принаймні, ще на наступні – після президентських виборів навесні 2019 р. – 5 років.
    Одначе: чи вдасться їй уповні здійснити і оцю свою – суто бізнесово-політичну оборутку, то поживемо – побачимо… Тим паче, що головна інтрига тут полягає якраз у тому, що – окрім Томосу – теперішньому хазяїну президентських апартаментів та його оточенню якісь направду РЕАЛЬНІ й ВІДЧУТНІ свої досягнення та успіхи пред’явити українському виборцю практично майже НІЧОГО!!! 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.