Авторські статті

Певні політики в Україні свідомо маніпулюють ціною на газ заради збільшення рейтингу – Сазонов

Сьогодні практично щодня з’являється все нова і нова спекуляція на тему дешевого українського газу. Напередодні виборів всі розуміють, що це дуже хороша тема, яка завжди була цікава простому люду. За словами українського політолога і блогера Кирила Сазонова, спекуляції-це одне, а розставляти все на свої місця все одно треба.

Політолог відзначає, що газ в українських надрах дійсно є. І вугілля, нафту і теж. Це все наше, але ми не можемо самі добувати ці ресурси. По газу розробка свердловини умовно 15 мільйонів доларів. Кирило Сазонов зазначає, що особисто у нього стільки немає. По вугіллю ще дорожче. Але це наші надра і ми можемо продати комусь право на видобуток. Головне, вгадати з ціною. Продешевити шкода. Поставимо занадто дорого – не куплять, але в цей момент вирішуємо ми – як оцінити і за скільки продати. Це називається рента. Наші гроші в бюджет за право комусь добувати наш газ. – Ми отримуємо гроші один раз.

Сазонов зазначає, розповідати потім за яку ціну продавати цей газ ми вже не можемо. Ми свої гроші отримали вже за продаж права видобутку. А далі ця компанія буде нам платити, добувати газ і продавати його за скільки зможе. І це вже не наша справа. Ми власники і беремо свою ренту. Далі це бізнес орендаря. Так що не треба слухати спекулянтів з їх казками про український газ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

ten + 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.