Авторські статті

Росіяни можуть підірвати Керченський міст, що стане приводом для наступу, – Горбач

Коли в неділю 25 листопада російський корабель пішов на таран українського буксира, мало хто розумів, що відбувається. А коли під вечір росіяни погналися, обстріляли і захопили в полон нашу корабельно-катерну групу, стало зрозуміло, що відбувається щось дуже серйозне. І що одним цим інцидентом» справа не закінчиться. Або російський агресор буде покараний зусиллями міжнародного співтовариства, або він продовжить свою агресію. Тому, щоб зрозуміти, що змусило росіян піти на відкриту агресію, потрібно зіставити кілька фактів. Про це у своєму блозі пише український політолог Володимир Горбач.

Він зазначає, що перший факт – це так звані вибори, проведені російськими 11 листопада у ОРДЛО, що зміцнили їх контроль над цими українськими територіями. А другий факт – появу 20 листопада в мережі інформації про усунення загрози руйнування Керченського мосту. Володимир Горбач зазначає, якщо фото моста з космосу дійсно правда, то росіяни розуміють, що міст у будь-який момент може впасти і звинуватити Україну в цьому буде простіше простого. На прес-конференції за підсумками саміту G20 у Буенос-Айресі Путін заявивши, що нібито російські моряки боялися, що українські катері підірвуть Керченський міст. Тому напрошується спроба з боку росіян «підірвати» або мінімально пошкодити свій міст, щоб звинуватити в цьому Україну, після чого захопити Маріуполь, Бердянськ, і, можливо, канал Дніпро-Крим.

Політолог пише, що в Кремлі не вірять у демократичні вибори ні в самій Росії, ні за її межами. Того або контролюють їх у собі, або активно втручаються в інших країнах. Тому для того, щоб бути впевненими в ураженні Порошенка на виборах, чого відкрито чекає Путін, йому потрібно нанести військово-політичну поразку а-ля операції під Іловайський або Дебальцеве. Тому критично важливо, як на «керченський інцидент» відреагує Захід. Якщо неадекватно слабо – взимку буде нова провокація і прямий наступ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України