Політолог: імпорт мінеральних добрив пішов в Україну – український хімпром знову опинився на межі зупинки

Рік тому Україна заборонила ввезення російських мінеральних добрив. Російські компанії начебто пішли з ринку, але залишилися постачальники, які на пару з російськими чудово заробляли на імпорті. Кілька років вони поклали на те, щоб вивести українські підприємства за межі рентабельності і у них це майже вийшло. Але все-таки в 2019 році Кабмін заборонив російський імпорт, а ціна газу для українських хімічних підприємств впала. Так і заробив український хімпром і пішло його зростання. Як інформує наш сайт, про це в ефірі «Україна 24» розповів політолог Кирило Сазонов.

Він зазначає, все б і нічого, але тут в Україну пішли дешеві добрива з Польщі, Казахстану, Литви, Сербії, Туреччини, Грузії, Румунії, Болгарії. Логічно, що виникає питання: звідки вони взялися? Все просто – там працювали підприємства, які належать російському бізнесу, або партнерські заплави отримували газ і аміак від Росії з великим дисконтом. Або тамтешні трейдери просто заміщали місцевий товар російським, і виштовхували його в Україну, де вже наші трейдери радо його приймали і продавали.

За словами Сазонова, зараз так звані аграрні асоціації намагаються зірвати рішення міністерства економіки про введення часткових квот на імпорт міндобрив в Україну і це ні краплі не боротьба за інтереси простого українського фермера. Це лобісти імпорту розгорнули війну за збереження фінансових потоків великих трейдерів, але, якщо ми поставимо на чашу ваг інтереси трейдерів-імпортерів та інтереси промисловості, де працюють десятки тисяч українських громадян, то вибір очевидний. Будь-яка країна повинна підтримувати національного виробника. Зараз залишається сподіватися, що найближчим часом будуть введені розумні квоти на імпорт мінеральних добрив, і ця ситуація стане прикладом для інших галузей.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

9 + 13 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh