Австрія нарешті зважилася на поголовну перевірку всіх людей — канцлер Курц закликав протестувати всіх австрійців на наявність вірусу . Але прийняття політичного рішення — це тільки мала частина проблеми. Наборів для надійних випробувань в даний час не вистачає в усьому світі. Австрія зарезервувала 1,5 мільйона комплектів в Шанхаї, але ще існує багато перешкод, які потрібно подолати. До Австрії було проведено близько 32 500 тестів.
Для шкірного PCR-тесту, які використовуються в даний час і які показують, несе хтось в собі вірус, необхідні тестові набори із-за кордону. Вони природно у великому дефіциті. Міжнародні фармацевтичні компанії, такі як Roche, нарощують свої потужності, але «попит величезний». Таким чином, Австрія повністю залежить від приватних компаній для проведення тестів. Вони постачають матеріал «по мірі необхідності», сказав представник Roche Austria. «Країни з більшою потребою отримують більше матеріалу, ніж країни з меншою».
На додаток до звичайних PCR-тестів в даний час є різні експрес-тести і тести на антитіла. Неясно, наскільки точні ці тести. Президент медичної асоціації Секереш попереджує: «Ці тести можуть принести більше невизначеності, чим допомогти!» Коли, наприклад, тест невірно не підтверджує коронну інфекцію, після якої обстежуваний відвідує своїх бабусю і дідуся.
Домашні тести, які в даний час пропонуються в великих кількостях в Інтернеті, можуть виявитися настільки ж небезпечними. Тому що і тут, в основному, абсолютно неясно, наскільки точно ці тести «зроби сам» насправді.
Нещодавно в Австрії з’явилася можливість пройти приватний тест на коронавірус. Це пропонує, наприклад, віденська лабораторія Synlab. За даними ORF, їх тест коштує близько 200 євро. На сьогоднішній день компанія вже провела 600 випробувань. Навіть при приватному тестуванні зразки відбираються тільки лікарями і відправляються в лабораторію. Згідно Synlab, багато працівників охорони здоров’я, яким відмовлено в проведенні тесту по лінії МОЗ, хочуть пройти приватне обстеження. Але Synlab теж має обмежену продуктивність в 70 тестів в день, матеріалів теж не вистачає.
Є два способи перевірити, чи є вірус в організмі. З допомогою наукової лабораторної процедури (яка займає кілька годин) або з менш точними швидкими тестами. Зразки завжди беруться з горла, носа або рота, а потім аналізуються або в лабораторії, або з допомогою амбулаторного вимірювального приладу.
Тест 1: На наявність коронавіруса
1. Ватяний тампон з мазком вставляється в пробірку.
2. В лабораторії готують розчин, який служить рідиною-носієм.
3. Ватний тампон із зразком слини надходить в тестову ємність.
4. Потім розчин нагрівають до температури тіла у випробувальному обладнанні.
5. Через три години тестовий комп’ютер видає результат.
Тест на антитіла використовується, щоб перевірити, чи організм був в контакті з вірусом і згодом виробив імунітет. Виділення або кров (наприклад, при дослідженні на цукор) можна перевірити за призначенням лікаря або навіть в приватному порядку.
Тест 2: На наявність імунітету
1. Збір крові у пробірку.
2. додається в тестову рідина.
3. Пристрій або високотехнологічні тест-смужки видають результат.
За матеріалами: https://www.heute.at/
Фото: picturedesk.com/APA