Новини з Австрії

Християнські демократи та право-центристи в Австрії хочуть дострокових виборів у парламент – наскільки вони реальні?

План політичного перезавантаження в Австрії з четверга був би прийнятий багатьма, але канцелярія Нехаммера вгамувала ентузіазм: роботу ще доведеться продовжити, вихід коаліції із зеленими поки не планується. Однак багато виборців вважають: що раніше нові вибори, то краще.

Чи скине Народна партія політичну бомбу дострокових виборів? ÖVP запросив усіх своїх депутатів на секретний саміт у Санкт-Вольфгангу на вчора та сьогодні. Таким чином партія може смикнути стоп-кран на спеціальному засіданні Нацради, яке несподівано призначено опівдні четверга, заявивши про завершення коаліції із зеленими, які стають все більш непопулярними на широкій базі виборців ÖVP.

Згідно з планом керівництво ÖVP розгляне можливість використання нинішньої слабкості керівництва SPÖ на нових виборах у вересні. До того ж, за опитуваннями, після нових виборів переможцями вийдуть лише ÖVP та FPÖ. План здається правдоподібним — адже гаданий кінець чорно-зеленого федерального уряду настане за 36 годин до початку спеціальної партійної конференції SPÖ у Лінці і, звичайно, затьмарить цю подію у ЗМІ.

«Ми хочемо продовжувати працювати, ми дотримуємося цього», — заявили в канцелярії Нехаммера у відповідь на чутки про нову передвиборчу бомбу, що готується. Стверджується, що план повалення федерального уряду поширюється самої SPÖ, «щоб відволікти від проблем». Звучить логічно, якщо цей крок насправді не заплановано. В іншому випадку австрійській соціал-демократії буде мало радості від дострокових виборів: SPÖ розділена на три табори, є публічні дебати — і є кандидат, у якого можуть виникнути проблеми в інтенсивній виборчій кампанії, або майже марксист, який, звісно, не може надихати виборців від середнього класу.

Проте багато читачів австрійського видання eXXpress сподіваються на швидкий кінець чорно-зеленої коаліції: “Це було б подарунком сьогодні на мій день народження”, – пише користувач Twitter. І багато інших читачів вітають той факт, що незабаром настане кінець Зелених в уряді.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України