Новини з Австрії

Поліція Відня розкрила нещодавні вбивства матері та фармацевта

Та повідомила дивовижні деталі

На прес-конференції в понеділок о 16:00 поліція Відня заявила, що два віденські вбивства 2023 можуть вважатися розкритими

Як повідомила поліція на прес-конференції в понеділок, було знайдено 50-річного бездомного поляка, який, як стверджується, убив 31-річну матір двох дітей і колишнього фармацевта (74 роки). Як сказав підполковник Дітмар Бергер, очевидних мотивів немає. “Схоже, це були спонтанні дії”, – сказав Бергер.

Поліція вистежила чоловіка з наведення журналістів, які помітили підозрілу людину на другому місці злочину. Оцінивши сліди ДНК, чоловіка можна було викрити, але допит підозрюваного не вдався, оскільки він був настільки агресивним по відношенню до поліції, що довелося викликати спецпідрозділ WEGA.

Випадок дуже незвичайний навіть для найдосвідченіших слідчих, тому що чоловік, очевидно, діяв без жодного мотиву. Поліцейські виявили в будинку вбитого фармацевта підготовлений мішок з краденим, який мав масивні черепно-мозкові травми, пов’язані ноги і сліди знущань по всьому тілу, але все це було залишено. Підозрюваний, мабуть, тривалий час перебував на місці злочину, а також вживав алкогольні напої. Передбачуваний злочинець взяв із собою лише гаманець та взуття жертви.

Другий злочин, у якому від масивних черепно-мозкових травм та кількох ножових поранень померла 31-річна мати двох дітей, ймовірно, теж не був звичним пограбуванням. За словами Бергера, і тут місце злочину було «хаотичним та складним», а сцена здавалася «сюрреалістичною». Підозрюваний, ймовірно, також залишався в будинку протягом кількох годин, вживав напої і зрештою знову вкрав взуття. “Незрозуміло, навіщо це зробив злочинець”, – сказав Бергер. Двоє дітей (чотирьох та п’яти років) залишилися фізично неушкодженими.

Підозрюваний входив до будинків через незачинені двері. За словами Бергера, чоловік смикав ручки дверей, поки якась не відкривалася.

Передбачуваний злочинець – 50-річний громадянин Польщі, який перебував в Австрії нелегально. «Це класичний «підводний човен», – повідомив Бергер. В Австрії він вперше був помічений двома правопорушеннями наприкінці 2022 року: 27 грудня 2022 року за напад на свого теж бездомного польського партнера і 29 грудня 2022 року за підпал. У Німеччині ж він скоїв 23 правопорушення з 2001 по 2018 рік — від крадіжок до розбійних нападів та пограбувань.

Начальник поліції Відня Герхард Пюрстль наголосив на гарній взаємодії між поліцією та журналістами, які допомогли прояснити справу. Криваві справи стривожили як поліцію, і населення Відня. Міністр внутрішніх справ Герхард Карнер (ÖVP) подякував слідчим Віденського земельного управління кримінальної поліції за упіймання «дуже небезпечного злочинця», «а також тих уважних співробітників ЗМІ, які змогли дати ключ до розгадки злочинця».

За словами прес-секретаря прокуратури Відня Ніни Буссек, тепер прокуратура клопотатиме про попереднє ув’язнення щодо чоловіка. На даний момент замовлено психіатричне ув’язнення, в якому також мають бути зроблені висновки про небезпеку чоловіка.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України