Поліцейська з Житомирщини Світлана Островська: «При звуках обстрілу вага твого бронежилета і каски просто зникає»

Для інспектора чергової частини ГУНП Житомирщини майора поліції Світлани Островської мілітарі – це стиль і спосіб життя. З дитинства звична до воєнної буденності дівчина не знайшла себе у цивільній професії, проте успішно реалізувалась у правоохоронній діяльності. А нині має досвід служби у зоні проведення Операції об’єднаних сил на сході України.

– До постійного руху, дисципліни та стрімких змін у житті я звикла, бо народилась у сім’ї військовослужбовця у німецькому місті Потсдамі, – розповідає Світлана Островська. – За батьком наша сім’я відколесила по найдальшим куточкам тодішньої великої країни, а я за 10 років змінила 6 шкіл. Певний час ми жили й у Житомирі. Потім батьки оселились у Білорусії.

Дівчині до вподоби був мілітарі-спосіб життя і вона з нетерпінням чекала 19-ти років, щоб і самій піти в армію. Однак певні обставини внесли свої корективи, і після закінчення медичного навчального закладу молода зубна лікарка взялась практикувати у м. Гомелі. Та відчуття того, що вона займається не своєю справою, не полишало її.

Уже будучи заміжньою і живучи в Україні, у Житомирі, у 30 років Світлана таки повертається до своєї мрії:

– Врешті я опинилась на роздоріжжі: мені вже не так подобалась військова служба, як міліцейська. У результаті я закінчила теперішню Національну академію внутрішніх справ (Житомирське відділення), пройшла підготовку у початковій школі міліції та приступила до служби інспектором з охорони громадського порядку у Житомирському районному відділі тоді ще УМВС.

За майже 14 років Світлана Островська спробувала себе у різних підрозділах. Сьогодні вона інспектор-черговий у серці Головного управління Нацполіції Житомирщини – черговій частині. Своїй роботі дає лаконічну характеристику: відповідальність, злагоджена координація, швидка реакція. Жінка зізнається, що працювати у суто чоловічому колективі для неї комфортно. А всі вимоги і команди відносно колег стосуються і її без найменших поблажок.

Поліцейська з Житомирщини Світлана Островська: «При звуках обстрілу вага твого бронежилета і каски просто зникає»

Поліцейська з Житомирщини Світлана Островська: «При звуках обстрілу вага твого бронежилета і каски просто зникає»З жовтня по грудень минулого року майор поліції Світлана Островська у складі зведеного загону правоохоронців Житомирщини несла службу із охорони правопорядку на території проведення Операції Об’єднаних сил.

– На Донеччині ми залучались до виконання завдань із забезпечення публічного порядку у м. Волновасі. Патрулювання у місті дає змогу комунікації з місцевим населенням. І що було найбільш приємною несподіванкою у перші дні – усвідомлення того, що нас, житомирських поліцейських, чекають тамтешні жителі. Люди перепитували, звідки новоприбулі правоохоронці, а почувши про житомирян, залюбки спілкувались: ділились враженнями від буденних і значних подій, радились у якихось питаннях і навіть пропонували свої послуги у створенні мінімального комфорту нашого перебування у їхньому краї.

Поліцейська з Житомирщини Світлана Островська: «При звуках обстрілу вага твого бронежилета і каски просто зникає»Серед іншого до службових обов’язків приїжджого зведеного загону поліцейських відносились і чергування на автомобільних та залізничних блокпостах лінії розмежування, зокрема і на КПВВ Новотроїцькому.

– Завдання полягало у недопущенні правопорушень і виявленні осіб, належних до незаконних збройних формувань. Таких видно по поведінці, «тривожним» очам і неспокійним рухам. За кілька хвилин розмови із такою людиною ставало зрозуміло, хто перед тобою. Дуже скоро це стала буденна і рутинна наша функція. Ми з колегами знаходились на блокпостах у відповідному обмундируванні, бронежилетах та касках, які важили загалом до 20 кг. Але коли чули звуки обстрілів, ця вага не мала ніякого значення, бо просто не відчувалась, – згадує Світлана.

Поліцейська з Житомирщини Світлана Островська: «При звуках обстрілу вага твого бронежилета і каски просто зникає»Поки жінка несла службу на сході країни, вдома на неї чекали найрідніші: чоловік, 18-річний син і улюбленець родини – німецька вівчарка Курт.

– Мої хлопці успішно дають раду собі та господарським питанням. Вони звикли, що дружина і мама – в строю і при виконанні важливих завдань. Мій син навчається у цивільному виші на спеціальності кібербезпеки і не висловлює намірів продовжувати мілітарі-династію, чого колись з таким надривом шукала я. Діти вправі самостійно обирати своє майбутнє. Наша ж задача – зробити його мирним і безпечним для них, – упевнена майор житомирської поліції Світлана Островська.

Відділ комунікації поліції Житомирської області

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 − six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh