Авторські статті

Пояснення ситуації в Україні для росіян

Дорогі друзі! Я звертаюся в першу чергу до тих, хто в Росії, тому що, що розташовані в Україні і так відомо і зрозуміло те, про що я хочу написати. Свою замітку я вирішив скласти, отримавши вчора з Москви безліч неадекватних повідомлень і питань. У мене повне відчуття, що ніхто не розуміє, що відбувається в Києві і хочу роз’яснити свою позицію. Думаю, що маю на це право, тому що, будучи росіянином і уродженцем Москви я вже живу в Україні вже сім років, у мене тут двоє дітей, робота і викладання.

Те, що відбувається зараз в Україні не є конфліктом між владою і радикалами. Тут немає ніяких двох сторін і мови бути не може про спроби вирішити щось переговорами або закатати танками , як пропонують деякі в російській пресі . А є ось що. Чотири роки ми живемо з Януковичем. Він виграв вибори з мінімальною перевагою і масовими фальсифікаціями в східних областях. Будучи обраним , він у першу чергу наділив себе величезними повноваженнями , змінивши Конституцію. Він набрав кредитів на 35 мільярдів доларів. Він посадив свого суперника на виборах до в’язниці за абсолютно надуманими звинуваченнями . За чотири роки Україна зубожіла . Тут неможливо вести бізнес , платити податки , займатися нормальною творчою діяльністю . Медицина , освіта , комунальне господарство прийшли в повну непридатність. На цьому тлі країну перебудували під сімома Януковича , у його сина з’явилося кілька мільярдів доларів. Сам Янукович зробився третім за вартості утримання президентом світу після Обами і Путіна. Його день варто нам 2 мільйони доларів. Півроку він говорив , що всі проблеми України вирішуватися , якщо вона підпише асоціацію з Євросоюзом. Це говорилося кожен день , пояснювалося детально чому так буде. За день до підписання угод він сказав , що передумав їх підписувати , навіть не привівши причин .

У Києві на Майдан вийшло кілька сотень людей , які сказали , що хочуть угод , що хочуть щось змінити. Не те , щоб усім хотілося в Євросоюз , але в цій угоді бачилася хоч якась надія на реформи , на поліпшення життя . Люди помітингували кілька днів і стали розходитися. Коли їх залишалося п’ятсот чоловік , на них напав український спецназ «Беркут». Людей жорстоко били , переслідували по всьому центру , гвинт і садили в автозаки . Багато врятувалися тільки в Михайлівському соборі. Це викликало таке обурення , що наступного дня Майдан знову зібрався. Присутні хотіли , щоб були покарані ті , хто влаштував побиття і ті , хто віддавав накази. Так , присутні захопили будівлю міськадміністрації і намагалися пройти до адміністрації президента , але озлоблений мільйон чоловік взагалі складно контролювати. Тоді ще ніхто не вимагав відставки Януковича. Люди сказали , що просто стоятимуть на Майдані , поки винних не покарають. Через десять днів Майдан спробувала без пояснення причин взяти штурмом міліція. Нічого не вийшло . Після цього протягом місяця почався свавілля . Людей , пов’язаних з Майданом стали відловлювати , викрадати , катувати і вбивати. По місту стали бродити бандити , так звані « тітушкі » і нападати на всіх , хто їм не подобається. Майдан стояв . Місяць по тому депутати Януковича незаконно без дотримання процедури прийняли пакет законів , який фактично оголошував всіх людей на Майдані злочинцями , яким належить за п’ятнадцять років. На цьому тлі Янукович не хотів нікого карати за перший розгін , нікого звільняти , ні про що не збирався говорити . Зрозуміло, що люди зневірилися і , не знаючи , що їм робити , пішли на штурм урядового кварталу. Адже їм все одно тепер належало за п’ятнадцять років. Почалися бої. За Україну піднялися всі області крім Донецької та Криму. Все. Ніякого розколу України немає. Це дурість і нісенітниця. Тоді Янукович злякався , відправив уряд у відставку і скасував репресивні закони. Майже місяць тривало перемир’я. Весь цей місяць він обіцяв щось зробити , вів переговори. Весь цей місяць готувалася операція по зачистці Майдану , до якої залучили російських службистів .

Позавчора мало відбутися засідання Ради з питань нової конституції, що обмежує повноваження президента. Там же повинні були голосувати за кандидатуру нового прем’єр -міністра. Активісти Майдану вирішили влаштувати у Ради мітинг , щоб таким чином нагадати депутатам про їхні зобов’язання . Коли активісти йшли до Раді їх зустрів беркут і тітушкі . Людей почали бити , закидати камінням. По них стріляли гумовими кулями з дахів і жбурляли коктейлі Молотова . Люди розсіялися і відступили. Після цього почався штурм Майдану. Все було підготовлено заздалегідь. У Києві закрили метро , усе шосе у міста перекрили бетонними блоками і камазами . У центрі міста відрубали електрику і зв’язок . Вони думали взяти Майдан за дві години і придушити протест. На наступний ранок місто збиралися зачистити . Але Майдан вистояв , хоча беркут використовував під час штурму БТРи , водомети і гранати з болтами. Служба Безпеки України роздала тітушкам зброю. Тітушкі стали стріляти у всіх перехожих , розоряти магазини , їздити по місту і підпалювати автомобілі . Не знаю , що було б , якби в цю ніч Майдан взяли. Але не взяли.
Вчора повстала половина країни. Метро все ще не працює. У місті важко переміщатися , збройні тітушкі вбивають людей всюди, в тому числі і в моєму районі. Беркутівці і міліція хапають людей , катують і забивають їх на смерть . Поранених людей вивозять навіть з лікарень , кидають їх в автозаки і відвозять у невідомому напрямку. Сьогодні коли внутрішні війська здригнулися , у беркутівців і тітушек з’явилися автомати. Щойно на Майдані снайпер розстріляв десятки людей. Янукович постійно викликає в місто вже не внутрішні війська , а армійські підрозділи в повній амуніції .

Ви вдумайтеся . Вчора говорили про вісімдесяти загиблих і тисячах поранених . Більшість цих людей позбулися рук , очей , у багатьох спалених трахеї і легені , тому що газові гранати застосовували нещадно. Лікарні переповнені . Тітушкі нападають при цьому на лікарів і палять швидкі .
У цій ситуації я хочу сказати , що тут немає поділу на боку . Янукович – вбивця і тиран , абсолютно неадекватна людина , якого нічого не цікавить окрім збереження власної влади. Тут не може бути двох думок , як не може бути двох думок , коли ми говоримо про Гітлера . Те , що вимовляється в Росії , про амбітного Кличко і про те , що Майдан треба задавити танками , штовхає наші країну до такого неприйняття один одного , якого не було в нашій спільній історії ніколи . Не вірте російським ЗМІ , навіть ліберальним. Немає ніякого протистояння. Є неадекватний , хвора людина з бандитським минулим , який хоче втопити країну в крові.

Усім, хто в Росії , пропоную задуматися . Цього не було б , якби не Путін , який Януковича підтримував і переконував його розігнати Майдан , застосувати жорстокість. Врахуйте , що беркутівці думають точно так само як Путін. Вони пов’язують на свою форму георгіївські стрічки , які , боюся , скоро стануть символом те саме що свастики . Відповідальність за події в Києві лежить на росіянах , схиблених на своєму великодержавний шовінізм . Росія , яка вибудували один з найогидніших політичних режимів в історії , яка підтримувала і підтримує в світі всіх людожерів , починаючи від Лукашенка і кінчаючи Асадом , винна в тому, що відбувається в першу чергу. Тут у Києві мені соромно за те , що я росіянин .

Я впевнений , що через пару років , коли в Росії скінчиться нафтова рента , пропадуть гроші і з’ясовується , що Путін нічим не вміє керувати , почнеться теж саме. Регіони почнуть спалювати будівлі владних структур , а автономні республіки будуть відділятися . І тоді залишиться Путін зі своїм мільйоном поліцейських , півмільйонним ФСБ і мільйоном членів « Єдиної Росії». І він буде топити Росію в крові так само, як це зараз робить Янукович. Тому що інакше вони не вміють. Тоді всі в Росії точно зрозуміють , що тут відбувається . А поки можете насолоджуватися Олімпійськими Іграми і поїздками в екзотичні країни. Залишилося недовго.
ВОЛОДИМИР ГРОМОВ .

На фото батько і син. Обидва – викладачі Київського політехнічного університету.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

24 коментарів

 1. Галицайшька быдлота сделала с Киева такойже бидлятник как их лемберг.Были киевляне стали рагули ха ха.

 2. Либо автор не знает как относятся к событиям в Киеве москвичи, либо намеренно врет. Скорее всего второе. Я из Дрогобыча, в Москве живу очень давно. Никто в Москве не хотел и не хочет что бы конфликт был решен силой. Все надеялись на то, что украинцы найдут какой-то выход без кровопролития. Здесь очень хорошо помнят таннки на Каширском шоссе и расстрел белого дома. Погибших семнадцатилетних мальчишек. И все считают сто самое ценное это человеческая жизнь. Но всё-таки случилась трагедия.
  В это виноваты все. Впервую очередь конечно же власти.
  С чего вы решили что Янукович пользуется какой-то поддержкой россиян. Вот это всем фиолетово. Ваш Президент – это ваше дело. Плохой-хороший, Вам решать. К чему вы призываете россиян – идти и спасать вас от вашего же президента? Так вы и сами догодываетесь, что и без этого проблем полно.
  Да и кому помогать? Все сайты и темы “Евромайдана” просто сплошное сусофобство. Сочувству не сочувству Вам всё равно будешь “москаль вонючий”.

 3. Правильно что волнуется Елена с Днепропетровска. Им ещё нужно побороться за свою Свободу. Держитесь. И берите пример с Западной Украины. Мы за Свободу и правду идём насмерть. Любви нам всем и счастья. Слава Украине.

 4. Браво автору! Я из Харькова. Полностью поддерживаю! Страшно что сейчас, власть имущии нашего города, начнут отрывать нас к России. Надеюсь этого не случится. Спасибо за прекрасную правдивую статью!

 5. Есть переводчики, все понятно.
  Конечно мы видим по ТВ другое.
  Нам показывают пропаганду “Вешать москалей”, “убивать людей”, “убивать мирных жителей”, как выкалывают глаза милиции, отрезают руку…
  Мы – Росияне, в основной своей массе – переживаем за Украину и людей, потому что у кого то родственники, друзья, близкие люди живут на Украине. Да в конце концов потому, что мы просто не равнодушны к близкому по духу народу. Очень печально и страшно, что красивая страна сейчас переживает страшные моменты.
  Только жаль, что в своем послании Росиянам Вы пишите, что “А пока можете наслаждаться Олимпийскими Играми и поездками в экзотические страны. Осталось недолго.”

 6. Шановний автор, Ви найдостойніша людина! Ваша національна приналежність неважлива, її не варто соромитись. Ви справжній громадянин України! Багато українців по крові, які одягли форму і стріляють у активістів Майдану, недостойні ні українського громадянства, ні навіть слова “людина”. А ви Людина з великої літери. Справжній громадянин України!!!

 7. Обязательно нужен перевод и размещение на каком то популярном российском ресурсе. Очень трезвая, адекватная оценка событий и логическое объяснение происходящего.

 8. Я родом из Севастополя. Русская по национальности. УКРАИНКА по духу. Полностью поддерживаю каждое слово. Крымчане! Думайте своими мозгами, пожалуйста!Слава Украине!

 9. “Тут у Києві мені соромно за те , що я росіянин .”-Не стыдись,пусть стыдится это завистливое быдло,вечно ноющее на кухне за поганую жизнь,срущее на форумах под присмотром ФСБ.Всё правильно написано.Спасибо.

 10. Я також за походженням росіянин.Повністю підтримую та приєднуюсь до кожного слова! Слава Україні!!!

 11. Боже,какой Вы молодец! всем буду разсылать это письмо!Вы написали все правильно.Теперь будем молиться, чтобы все звери, от мала до велика были отданы под суд. И никакая заграница их не спасет!

 12. Истинная правда. Русских людей всегда держала в “черном теле” кремлядьская власть, кто бы там не восседал. Проклятое это место , московский кремль.

 13. “Тут неможливо вести бізнес , платити податки , займатися нормальною творчою діяльністю” – а чого сюди приперся москаль клятий. Мабуть там ще гірше.Ми тебе навчимо любити Україну.

  1. Ти троль кончений!!! Якщо ти патріот України а не чмо, напиши тако ж листа. Він більший українець ніж ти!!!

 14. Высказал свою гражданскую позицию, МОЛОДЕЦ. Такими россиянами можно и нужно гордиться.

 15. Очень хорошо описано. Все так и есть. Сегодня тревожная информация – Добкин созывает съезд депутатов всех уровней Юго-восточных и центральных областей. Сейчас начнут отделяться и нам в Днепре тоже придется брать оружие. Потому что речь идет собственно не о России, речь идет о сохранении ИХ власти.

  1. Вы правильно написали. И Вам нужно не боятся, нужно бороться за Свободу. Держитесь. Берите пример с Западной Украины. Мы за Свободу и правду, идём на смерть. Любви нам всем и счастья. Слава Украине.

 16. А чего не на языке суахили? Если хочешь кому-то объяснить свою точку зрения, постарайся сделать это на понятном собесднику языке.

 17. Потрібно перевести на російську мову, бо вони не зрозуміють… Якщо треба то я зможу…

  1. Пусть автор сделает вариант на русском языке. Можно будет его перепостить в соц.сетях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.