Джеремі Кларксон в Росії
Джеремі Кларксон в Росії

Погляд з боку: Джеремі Кларксон про своє перебування в Росії

Коли адміністратор на ресепшні готелю просить ваш паспорт, вона не каже: «Не могли б ви показати ваш паспорт на хвилинку, сер, якщо це вам не складно?» Вона каже: «Паспорт». А якщо ви не можете знайти за три секунди, то додає: «Швидше!»

Джеремі Кларксон в Росії


Якщо ви замовили страву, якого якої на даний момент немає в меню, то не буде ніяких довгих незграбних пояснень від офіціанта. Він просто скаже: «Цього немає».  А якщо ви намагаєтеся протягнути ваш багаж через обертові двері, ніхто не буде терпляче чекати, поки ви не вирішите проблему. Постійно будуть штовхати двері, поки в сумці у вас все не поб’ється і всі пальці не будуть відбиті.

Коли британець-фанат Top Gear хоче сфотографуватися зі мною, він годинами пояснює, як його син дивиться шоу на каналі Dave, і як він може пародіювати мене, і як всі в домі «моляться» на нашу передачу. У Росії ж просто кажуть: «Фото». І якщо у них немає фотоапарата, то вам кажуть стояти і чекати, поки вони не з’їздять додому і не візьмуть його.

Та ж історія з так званими ввічливими дискусіями. Росіяни не підкріплюють контраргументи тонкими натяками, а просто кажуть: «Ви не праві». Ось яка розмова у мене була:
— Світом правлять євреї.
— Я зрозумів, що ви маєте на думці, але, думаю, не в цьому причина.
— Ви не праві.
— Але є маса прикладів…
— Я сказав, ви не праві.

Для британця це дуже дико. Але за якийсь час я почав розуміти, що неввічливість економить купу часу і нічого вам не вартує. Коли хтось витрачає ваш вечірній час на всякі дурниці, просто скажіть, що вони не праві, і підіть. В крамниці не перевантажуйте себе невеликою бесідою. Просто скажіть: «Дві котлети» і чекайте, поки вам скажуть вартість. Коли хтось плететься по тротуару, штовхніть його геть з дороги. А в барі не намагайтеся зловити погляд бармена. Просто голосно скажіть ваше замовлення з самого кінця черги.

Таке точно працює на «Аерофлоті». Літак починає зліт, хоча ще не всі всілися, а при посадці вам не втирають нісенітниці про погоду, а пілот не бажає подальшої вдалої поїздки. Вам кажуть сидіти прямо і залишатися на місці, поки літак не зупиниться. Але ніхто не слухається.

Вже на батьківщині, в аеропорту «Хітроу», мені попався досить комунікабельний співробітник імміграційної служби. «Надовго їздили?» — ввічливо запитав він. Я заощадив дві секунди, не напружуючись з відповіддю.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh