Похід до храмів у вишиванках

На Самбірщині, Львівської області, громадська організація «Молодь ЗА Зміни» закликали громадськість двадцять третього червня, на Зелені свята, прийти в церкви на Службу Божу у вишиванках. І люди відгукнулися.

Відродили забуту традицію

Акція мала на меті привернути увагу до церкви та моралі, бо це початок всього, це добрий фундамент для побудови громадянського здорового суспільства. А ще показати, що українці – єдина нація, незважаючи на те, хто до якої святині ходить молитися, адже ми – одне ціле і підґрунтям  цього служить наш національний дух. У даному випадку вишиванка є одним із найважливіших чинників української ідентичності, культури.

Даний захід привернув увагу до екуменічного діалогу між християнськими церквами української традиції, що дуже важливо. Адже до Другої світової війни усі без винятку українці ходили до церков тільки у національному одязі, як прояві чистоти, патріотичності. Радянський період кардинально змінив таку ситуацію, і в реаліях сьогодення – лише близько 3-5 відсотків людей відвідують церкви у національному одязі.

Така акція уже втретє відбувається на теренах Львівщини. А на Самбірщині вона проходить вдруге.

Ось і в неділю, 23 червня, досить значна кількість вірних була на Богослужіннях у вишиванках: від немовлят до літніх людей, які пам’ятають, як здобувалася Незалежність держави, а самих їх переслідували за те, що носили національний одяг.

Побачене захоплювало, коли цілі сім’ї йшли разом в українському вбранні. В усіх сяяли посмішки на обличчі. Коли люди після Богослужінь розходились по домівках, атмосфера панувала справді святкова та патріотична. Кожний почував себе гордим з того, що у такий спосіб долучився до відродження давньої національної традиції.

Побачивши чудовий результат та позитивні відгуки як від парафіян, так і від священиків усіх церков, переконаний, що у майбутньому за таку акцію не доведеться агітувати та її рекламувати, а вона стане справді доброю традицією і набуде масштабніших результатів.

Андрій Жепко.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh