Право

Погрози зв’язками, гра на дитячих емоціях чи нецензурна лексика: що мало налякати прикордонників?

Наразі готуються матеріали для притягнення до адміністративної відповідальності в межах компетенції Державної прикордонної служби.

Сьогодні вранці, пост технічного спостереження Одеського прикордонного загону під час моніторингу надводної обстановки виявив моторну яхту, яка вийшла в море з недопущеного до експлуатації об’єкту базування. На спроби зв’язатися відкритими каналами навігаційної безпеки екіпаж не реагував, стрімко прямував від берега у відкрите море. Дану інформацію прикордонники передали екіпажу катеру Морської охорони, який саме здійснював спільне з водною поліцією патрулювання прибережних вод уздовж одеського узбережжя.

Обстеживши район, катер Морської охорони виявив яхту-порушницю і, увімкнувши сирени, гучномовним зв’язком закликав зупинитися для огляду. Екіпаж спрямував яхту до пункту базування. Врахувавши, що на борту знаходяться діти, аби не створювати навігаційної небезпеки, морські прикордонники не вживаючи заходів примусової зупинки, супроводили судно-порушник до причалу, там і провели огляд. За результатами огляду встановлено, що з 6 людей на яхті у двох були відсутні документи, що посвідчують особу, а капітан, не вважає свої дії порушенням чинного законодавства. При цьому люди на яхті поводилися агресивно, погрожували прикордонникам впливовими розправами, вживали нецензурну лайку та стверджували, що нічого не порушили.

Наразі готуються матеріали для притягнення до адміністративної відповідальності в межах компетенції Державної прикордонної служби.

Варто додати, що капітан даного судна вже не вперше ігнорує норми прикордонного режиму та правила виходу плавзасобів у територіальне море.

Ще раз нагадуємо усім громадянам про небезпеку виходу в море з пунктів базування, які недопущенні до експлуатації та необхідність дотримання встановлених законом вимог щодо виходу, перебування та причалювання в акваторії Чорного моря.

Адже наслідки нехтування простими правилами можуть призвести до повторення жахливої аварії, яка сталася на катері «Іволга» у смт Затока Одеської області, внаслідок якої загинули люди.

Зазначимо, що з метою недопущення ускладнень на державному кордоні та упередження дестабілізації обстановки, в інтересах захисту національної безпеки України, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 7 вересня 2015 року № 1075 введено додаткові тимчасові режимні обмеження в контрольованих прикордонних районах, зокрема вони стосуються:

– заборони капітанам і власникам суден приймати на борт осіб без документів,

– обов’язкового інформування не пізніше ніж за 1 годину підрозділу охорони державного кордону, у зоні відповідальності якого здійснюється вихід плавзасобу,

– заборони виходу з об’єктів базування плавзасобів в позанавігаційний період і темної пори доби (за винятком наявності в судна відповідного дозволу та обладнання);

– не допущення зміни приписки та постійного місця для стоянки (зберігання) плавзасобів без завчасного, протягом 24 годин, інформування адміністраціями об’єктів базування підрозділу охорони державного кордону, у зоні відповідальності якого вони розміщені;

– не можливості експлуатації об’єктів базування всіх форм власності, які не отримали дозволу на експлуатацію, та випуск плавзасобів.

Окрім того, відповідно вимог п.5 та 6 «Положення про прикордонний режим», затвердженого Постановою КМУ № 1147 від 27.08.1998 року, контроль за додержанням прикордонного режиму у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі здійснює Державна прикордонна служба України у взаємодії з органами внутрішніх справ. Тож, вимоги прикордонників про дотримання правил та перевірку документів є цілком законні. Особи, винні у порушенні прикордонного режиму, несуть адміністративну або іншу відповідальність згідно із законодавством.

Погрози зв’язками, гра на дитячих емоціях чи нецензурна лексика: що мало налякати прикордонників?

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України