Здоров'я

Погані наслідки для вух: коли не варто спати в літаку

Засинання перед або під час зльоту може мати серйозні наслідки для здоров’я, пояснює ЛОР-фахівець. Те ж саме стосується і посадки.

Якщо рейс вирушає на світанку, багато людей вважають за краще відразу після посадки лягти спати. Це може бути небезпечно, попереджає “Travelbook” фахівець із вух, носа і горла Армін Мехкат: зліт і посадка – це час, коли організм має підготуватися до перепаду тиску. Під час сну це неможливо – що може мати серйозні наслідки для здоров’я.

Це відбувається тому, що вашому організму спершу потрібно примиритися зі зміною тиску довкілля на висоті 13 000 метрів: “Середнє вухо – це заповнений повітрям простір, тиск у якому адаптований до зовнішнього тиску. Під час зльоту і посадки літака тиск навколишнього середовища змінюється, і виникає різниця в тиску”, – пояснює ЛОР-фахівець.

Євстахієва труба відкривається, щоб вирівняти різницю тиску. Якщо цього не відбувається, тиск у внутрішньому вусі не вирівнюється, і виникає знайомий біль. Діти страждають від цього особливо часто. Її можна позбутися, ковтаючи, жуючи (жувальна гумка), позіхаючи або затискаючи ніс. Однак це неможливо, якщо ви спите.

Це може призвести не тільки до болю, а й до крововиливу в середнє вухо. “У гіршому випадку може розірватися барабанна перетинка або тонка мембрана у внутрішньому вусі, що призведе до гострої втрати слуху”, – пояснює лікар.

Зазвичай навіть після короткого періоду болю внутрішнє вухо врешті-решт вирівнює тиск. Це не стосується людей, схильних до вушних інфекцій або застуди. Якщо в минулому у вас уже були проблеми з вирівнюванням тиску, то, за словами експерта, вам слід не спати ще довше. Якщо ви почекаєте зі сном, то зможете повністю зосередитися на вирівнюванні. Те ж саме стосується і посадки: “Якщо тиск у вухах не зникає протягом 24 годин після посадки, вам слід звернутися до лікаря”, – каже д-р Мехкат.

За матеріалами: https://www.heute.at/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України