Авторські статті

Підрив Північних потоків: WP повідомив про участь українського розвідника, який сидить під слідством

Американське видання The Washington Post пише, що атаку України на газопровід “Північний потік” у 2022 році координував колишній український розвідник Роман Червінський. Сам він заперечує свою причетність.

За даними джерел видання, Червінський був “координатором” операції з підриву “Північного потоку”, керуючи логістикою та підтримкою команди з шести осіб, яка орендувала вітрильник під чужими іменами та використовувала глибоководне водолазне обладнання для встановлення вибухових зарядів на газопроводах.

26 вересня 2022 року три вибухи викликали масштабні витоки на трубопроводах “Північний потік-1” та “Північний потік-2”, які проходять з Росії до Німеччини дном Балтійського моря. Атака залишила неушкодженою лише одну з чотирьох газових ланок мережі.

За словами джерел, Червінський діяв не сам і не планував операцію, а отримував накази від вищих українських чиновників, які підкорялися головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному.

Сам Червінський через адвоката заперечує свою причетність до вибуху трубопроводу.

“Всі спекуляції щодо моєї причетності до атаки на “Північний потік” поширюються російською пропагандою без жодних підстав”, – стверджує Червінський у письмовій заяві для The Washington Post і Der Spiegel, які проводили спільне розслідування його ролі в цій операції.

Наразі Червінський перебуває під слідством. Нагадаємо, що у 2022 році він разом із співробітниками СБУ намагався завербувати російського військового льотчика та умовити його перегнати на Україну літак. Для посадки було обрано аеродром Канатове під Кропивницьким. Замість літака на аеродром прилетіли ракети ЗС РФ.

Внаслідок прильотів загинув командир військової частини, 17 бійців ЗСУ було поранено, знищено двох винищувачів, а злітна смуга та інша техніка отримали значні пошкодження.

І так, це Червінський намагався організувати затримання вагнерівців у Білорусії у 2021 році. Але операція теж не мала успіху – її тоді зірвав особисто президент Зеленський, який зателефонував Лукашенку.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України