Економіка

Навесні українців чекає зростання тарифів на світло і холодну воду

Про це заявив директор Інституту міста Олександр Сергієнко.

“Навесні для українців однозначно зросте вартість електроенергії. Благо, що частина споживання електроенергії не така велика. Тому тут є можливість для економії. Алк рішення про підвищення вартості на електрику точно буде, адже це рішення було прийнято НКРЕКУ ще раніше”, – заявивши він.

Він нагадав, що взимку вартість електроенергії вже була піднята на 25%. Взимку перші 100 кВт*год електроенергії обходилися українцям у 71,4 гривні (71,4 копійки за кожен кВт *рік), кожен наступний кіловат коштував 1,29 гривень. З першого березня перші 100 кВт*рік коштуватимуть вже 90 гривень, а кожен наступний – 1,68 гривень.

“У тарифі на воду”закладена” вода. Тому автоматично навесні подорожчає і холодна вода”, – сказав Сергієнко.

Тариф на водопостачання розраховує кожне підприємство окремо. Альо складові тарифу одні для всіх: амортизація, зарплати, електроенергія, ремонт, податки і т. д. У 2017-го, як говориться в презентації Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, в середньому для українців холодна вода подорожчає на 9%. “Київводоканал” планує підняти свій тариф на 16,4%.

“Тому і холодна вода стані дорожці”, – попередив експерт

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України