Фізичні та юридичні особи, у яких є нерухоме майно в Україні, повинні сплатити за нього податок у 2022 році за минулий 2021 рік. Він сплачується з урахуванням мінімальної зарплатні, встановленої на 1 січня 2021 року (це 6 тис. грн.). Нарахування податку проводиться Податковою службою за місцем реєстрації господаря майна. Сума нараховується згідно з площею приміщення та податковою ставкою.
Як сплачується податок на нерухомість
Повідомлення з Податкової служби вручається власнику майна за місцем прописки до 1.07.2022. У квитанції вказана сума, яку необхідно сплатити та реквізити для оплати. Сплатити податок на нерухомість потрібно протягом двох місяців з дня отримання повідомлення.
Якщо ви не отримали вчасно повідомлення або ваша фактична адреса проживання відрізняється від місця реєстрації, зверніться самостійно у Податкову службу для вчасної сплати належної вам суми. За дітей, що не досягли повнолітнього віку, податок на нерухоме майно повинні сплатити батьки або особи, що опікують дітей.
Власники, що не згодні з вказаною сумою, мають право адресувати до відповідних органів письмову заяву з проханням провести перерахування та звірку даних щодо загальної площі нерухомого майна.
Коли треба сплачувати державний збір на нерухомість
Обкладати податками мають право:
- квартири понад 60 кв.м.;
- приватні будинки понад 120 кв.м.;
- різні види об’єктів нерухомого майна (якщо одночасно у власності платника податку перебувають квартири/квартира та житловий будинок/будинки, у тому числі їх частини) від 180 кв.м.
Плата нараховується за кожен «зайвий» квадратний метр. Якщо об’єкт використовується для отримання прибутку (здається в оренду, є місцем підприємницької діяльності тощо), треба буде сплатити податок за усі квадратні метри.
Якщо площа квартири перевищує 300 кв.м., приватного будинку – 500 кв.м. та інших різних типів житлових об’єктів нерухомості – 900 кв.м., господар повинен сплатити додатково 25 тисяч гривень до державного бюджету.
Податкова ставка та пільги затверджуються на засіданні місцевих органів влади – міських, селищних та сільських рад. Тому вони можуть відрізнятися на кожній окремій території. Але граничний розмір суми не може бути більшим, ніж 1,5% від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року. Всі дані про затверджені ставки по регіонах знаходяться на сайті Податкової служби України.