Податки та збори для австрійських працівників, як і раніше, високі в порівнянні з іншими країнами. Австрія з показником 34,6% посідає четверте місце серед 38 країн-членів ОЕСР із податкового навантаження на працівників.
Вона включає не лише податки, що підлягають сплаті працівниками (тобто податки на заробітну плату та відрахування на соціальне забезпечення), а й відрахування роботодавця на соціальне забезпечення за вирахуванням одержуваної сімейної допомоги. З 46,8% загальних витрат на заробітну плату Австрія посідає четверте місце за розміром податків для середнього заробітку без дітей — після Бельгії, Німеччини та Франції. У 2021 році Австрія була на третьому місці з 47,8%.
Як показує дослідження ОЕСР “Оподаткування заробітної плати”, опубліковане у вівторок, податки для співробітників з дітьми значно знизилися. У 2022 році середній показник для пари з одним годувальником та двома дітьми становив 30,2% порівняно з 34,1% роком раніше, що зробило її 13-м за величиною податкового навантаження в ОЕСР. Середній показник ОЕСР становив 25,6 відсотка (2021 рік: 24,6 відсотка). 2021 року Австрія перебувала на восьмому місці.
Загалом ОЕСР зазначає, що податковий тягар на робочу силу збільшився у 2022 році, оскільки більш висока номінальна заробітна плата призвела до більш високого оподаткування, а працівники з меншою ймовірністю мали право на податкові пільги та трансферти. У той же час, реальна заробітна плата впала через інфляцію в країнах ОЕСР. В результаті співробітники постраждали подвійно. У 2022 році інфляція досягла найвищого рівня за більш як 30 років.