Здоров'я

Поцілунки “заражають” тривогою та депресією — вчені шокували

Пари можуть несвідомо передавати тривожність і депресію через мікробіом рота. Нове дослідження доводить вплив поцілунків на психічне здоров’я.

Депресія та тривожність можуть передаватися між подружжям через обмін бактеріями ротової порожнини під час поцілунків.

Оральний мікробіом — це “різноманітна спільнота бактерій у ротовій порожнині”, яка, як з’ясували вчені, впливає не лише на фізичне, а й на психічне здоров’я. Відомо, що його порушення пов’язане з такими захворюваннями, як хвороба Паркінсона, шизофренія, аутизм та депресія. У дослідженні, проведеному на 268 парах, один із партнерів мав безсоння, тривогу та депресію, інший був здоровим. За шість місяців у здорових партнерів зросли рівні тривожності, депресії та стресового гормону — кортизолу.

“Передача орального мікробіому між партнерами може бути медіатором психоемоційних розладів”, — зазначають автори з Ірану, Індії, Італії та Великої Британії. Зміни були особливо помітні в жінок, у яких біоценоз ротової порожнини став подібним до мікробіому хворого партнера. Дослідники зафіксували “фізіологічний синхронізм” між подружжям — наприклад, у ритмах сну та серцевого ритму. Це підтверджує ідею, що тісні стосунки сприяють не лише емоційній, а й біологічній взаємодії.

Попри обмеження — самозвіти учасників, неповна вибірка мікрофлори та контроль лише ранкового кортизолу — дослідження відкриває нові напрямки в психіатрії. “Якщо виявиться, що цей зв’язок є причинним, це суттєво змінить підхід до психічного здоров’я”, — підсумовують вчені. Результати мають важливе значення для персоналізованої та превентивної медицини, зокрема в лікуванні психоемоційних розладів у парних стосунках.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України