Вибори до німецького парламенту: нові політичні перспективи для Німеччини
В Німеччині відкрилися виборчі дільниці, де 59,2 мільйона громадян обирають новий склад парламенту. Виборчі дільниці працюватимуть з 8:00 до 18:00, відтак завершиться 110-денна передвиборна кампанія. За результатами виборів стане відомим новий канцлер Німеччини.
Голосування та участь партій
Чимало виборців вже скористалися можливістю проголосувати поштою. У вересні 2021 року відсоток таких голосів досяг 47,3%, адже тоді вибори проходили під час пандемії COVID-19.
Цього разу за місця в парламенті борються 29 партій, що менше у порівнянні з виборами 2021 року, коли їх було 47. Зменшення кількості партій пояснюється стислими термінами підготовки через дострокове проведення виборів. Менші партії мали обмаль часу на пошук кандидатів та збирання підписів.
- У всіх 16 федеральних землях представлені: Соціал-демократична партія Німеччини (SPD), Союз 90/Зелені (Grüne), Вільна демократична партія (FDP), Альтернатива для Німеччини (AfD), Ліва партія (Die Linke), Вільні виборці (Freie Wähler), Вольт Німеччина (Volt), Марксистсько-ленінська партія Німеччини (MLPD), Союз Німеччина (Bündnis Deutschland), Союз Сари Вагенкнехт (BSW).
- Християнсько-демократичний союз (CDU) представлений у всіх землях, крім Баварії, де участь бере лише Християнсько-соціальний союз (CSU).
Вплив виборів на політичну ситуацію
Ці вибори визначать політичний баланс сил на наступні чотири роки. Серед 59 мільйонів виборців близько 2,3 мільйона молодих людей голосуватимуть вперше. Понад 200 тисяч німців, які проживають за кордоном, також зареєструвалися для участі у виборах, але через стислі терміни їм було складно проголосувати вчасно.