Техно

Побутовий гранулятор корму – економічне устаткування для невеликого фермерського господарства

Гранулятори комбікорму використовують для перетворення сипучої суміші в щільні гранули з однорідним складом. Завдяки цьому такий корм більш транспортабельний, практично не піддається впливу зовнішнього середовища і, що найголовніше, – зберігає всі поживні речовини і вітаміни для кращого засвоєння тваринами. Для потреб невеликого фермерського або домашнього господарства підійдуть побутові гранулятори корму, які працюють від мережі 220 В. Готуючи корм самостійно, можна додавати у нього необхідні премікси, мікроелементи і корисні вітаміни. Власнику гранулятора не доводиться сумніватися у складі купленого дорогого комбікорму.

Необхідність гранулювання корму

Правильний щоденний раціон сільськогосподарських тварин – запорука їх швидкої відгодівлі з можливістю отримання високого прибутку.

При гранулюванні комбікормів збільшується їх щільність. Гранули мають підвищену об’ємну вагу, в порівнянні з борошнистими кормами. Це допомагає більш економно використовувати складські приміщення і тару.

До того ж:

 • однаковий склад речовин в кожній гранулі, дозволяє згодувати худобі весь корм, вона не виїдає лише смачні компоненти;
 • тварини витрачають менше енергії на поїдання комбікорму, він добре пережовується і легко засвоюється організмом;
 • гранульований комбікорм проходить термічну обробку, яка вбиває грибки, бактерії та ін. мікроби, тим самим знижуючи ризик захворювання худоби.

В результаті використання гранул мінімізуються фінансові витрати на годування сільськогосподарських тварин.

З компактним побутовим гранулятором можна виготовляти корм в невеликих об’ємах. Крім того, таке обладнання досить економне, адже не вимагає значних витрат електроенергії і забезпечує високу продуктивність на довгі роки.

Як працює побутовий гранулятор корму

Почати роботу з побутовим гранулятором просто, достатньо:

 1. Під’єднати установку до мережі.
 2. Натиснути кнопку запуску.
 3. Поступово засипати невеликий об’єм сировини в бункер.
 4. Після розігріву обладнання, подачу можна збільшити.

Ролики ущільнюють засипану масу і прочавлюють її крізь отвори в матриці. Довжина гранул регулюється за допомогою спеціальних ножів, які розташовані під перфорованим диском. Розмір гранул можна вибирати самостійно, замовивши для побутового гранулятора матрицю з відповідним діаметром отворів.

Так, наприклад:

 • для курей підійдуть гранули діаметром 3 мм, для курчат – 2 мм;
 • для кроликів – 4 мм;
 • для свиней та ВРХ – 6–8 мм;
 • для гусей і качок – 2,5–6 мм;
 • для коней – 5–10 мм.

На виході ви отримуєте гранулу, що не піддається деформації або злипанню, готову до застосування. Отриманий гранульований комбікорм має низьку собівартість, адже ви використовуєте доступну сировину і можете контролювати сам процесс його виробництва.

На що звернути увагу при виборі побутового гранулятора

Акцентуємо такі показники побутового обладнання:

 1. Продуктивність. Залежить від потужності двигуна – для побутових грануляторів підійде потужність від 4 кВт, що забезпечить вам максимальну продуктивність 70–120 кг/год.
 2. Комплектація. Робочі вузли повинні бути зроблені з легованої сталі (з термообробкою) та якісно відшліфовані. Це забезпечить тривалий термін експлуатації.
 3. Рівень шуму. Низький рівень шуму може бути забезпечений при наявності гіпоїдної косозубої передачі.
 4. Захист на двигуні. Наявність теплового та електромагнітного захисту дозволить уникнути перегріву мотора і його виходу з ладу. Не варто ігнорувати захист, навіть при виборі невеликого побутового обладнання.

Використання якісного комбікорму в щоденному раціоні тварин робить харчування більш ефективним, порівняно із сипучим кормом. Для переробки сировини в гранули в невеликих об’ємах, підійде побутовий гранулятор корму, який споживає мало електроенергії і не займає багато місця. З таким обладнанням знижуються витрати продукції при її роздачі, виключається ризик цвілості або злипання корму, а також підвищується продуктивність від прискореної відгодівлі. Тому багато фермерів віддають перевагу гранульованому комбікорму, виготовленому на власному побутовому грануляторі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України