Гранулятори комбікорму використовують для перетворення сипучої суміші в щільні гранули з однорідним складом. Завдяки цьому такий корм більш транспортабельний, практично не піддається впливу зовнішнього середовища і, що найголовніше, – зберігає всі поживні речовини і вітаміни для кращого засвоєння тваринами. Для потреб невеликого фермерського або домашнього господарства підійдуть побутові гранулятори корму, які працюють від мережі 220 В. Готуючи корм самостійно, можна додавати у нього необхідні премікси, мікроелементи і корисні вітаміни. Власнику гранулятора не доводиться сумніватися у складі купленого дорогого комбікорму.
Необхідність гранулювання корму
Правильний щоденний раціон сільськогосподарських тварин – запорука їх швидкої відгодівлі з можливістю отримання високого прибутку.
При гранулюванні комбікормів збільшується їх щільність. Гранули мають підвищену об’ємну вагу, в порівнянні з борошнистими кормами. Це допомагає більш економно використовувати складські приміщення і тару.
До того ж:
- однаковий склад речовин в кожній гранулі, дозволяє згодувати худобі весь корм, вона не виїдає лише смачні компоненти;
- тварини витрачають менше енергії на поїдання комбікорму, він добре пережовується і легко засвоюється організмом;
- гранульований комбікорм проходить термічну обробку, яка вбиває грибки, бактерії та ін. мікроби, тим самим знижуючи ризик захворювання худоби.
В результаті використання гранул мінімізуються фінансові витрати на годування сільськогосподарських тварин.
З компактним побутовим гранулятором можна виготовляти корм в невеликих об’ємах. Крім того, таке обладнання досить економне, адже не вимагає значних витрат електроенергії і забезпечує високу продуктивність на довгі роки.
Як працює побутовий гранулятор корму
Почати роботу з побутовим гранулятором просто, достатньо:
- Під’єднати установку до мережі.
- Натиснути кнопку запуску.
- Поступово засипати невеликий об’єм сировини в бункер.
- Після розігріву обладнання, подачу можна збільшити.
Ролики ущільнюють засипану масу і прочавлюють її крізь отвори в матриці. Довжина гранул регулюється за допомогою спеціальних ножів, які розташовані під перфорованим диском. Розмір гранул можна вибирати самостійно, замовивши для побутового гранулятора матрицю з відповідним діаметром отворів.
Так, наприклад:
- для курей підійдуть гранули діаметром 3 мм, для курчат – 2 мм;
- для кроликів – 4 мм;
- для свиней та ВРХ – 6–8 мм;
- для гусей і качок – 2,5–6 мм;
- для коней – 5–10 мм.
На виході ви отримуєте гранулу, що не піддається деформації або злипанню, готову до застосування. Отриманий гранульований комбікорм має низьку собівартість, адже ви використовуєте доступну сировину і можете контролювати сам процесс його виробництва.
На що звернути увагу при виборі побутового гранулятора
Акцентуємо такі показники побутового обладнання:
- Продуктивність. Залежить від потужності двигуна – для побутових грануляторів підійде потужність від 4 кВт, що забезпечить вам максимальну продуктивність 70–120 кг/год.
- Комплектація. Робочі вузли повинні бути зроблені з легованої сталі (з термообробкою) та якісно відшліфовані. Це забезпечить тривалий термін експлуатації.
- Рівень шуму. Низький рівень шуму може бути забезпечений при наявності гіпоїдної косозубої передачі.
- Захист на двигуні. Наявність теплового та електромагнітного захисту дозволить уникнути перегріву мотора і його виходу з ладу. Не варто ігнорувати захист, навіть при виборі невеликого побутового обладнання.
Використання якісного комбікорму в щоденному раціоні тварин робить харчування більш ефективним, порівняно із сипучим кормом. Для переробки сировини в гранули в невеликих об’ємах, підійде побутовий гранулятор корму, який споживає мало електроенергії і не займає багато місця. З таким обладнанням знижуються витрати продукції при її роздачі, виключається ризик цвілості або злипання корму, а також підвищується продуктивність від прискореної відгодівлі. Тому багато фермерів віддають перевагу гранульованому комбікорму, виготовленому на власному побутовому грануляторі.