Війна рф проти України

Поблизу ЗАЕС зафіксували потужні вибухи, – Гроссі

Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії, присутні на Запорізькій атомній електростанції, повідомляють, що за межами об’єкта сталися потужні вибухи, що вказує на військові дії поблизу АЕС

Про це 26 січня заявив генеральний директор агентства Рафаель Маріано Гроссі, передає «Бізнес.Цензор» із посиланням на повідомлення МАГАТЕ.

«Майже щодня протягом останніх днів та тижнів команда МАГАТЕ з ядерної та фізичної ядерної безпеки станції повідомляла про такі події в штаб-квартиру у Відні. Деякі вибухи, очевидно, відбуваються на певній відстані від найбільшої в Європі атомної електростанції, тоді як інші здаються набагато ближче до самого об’єкта. Вчора приблизно о 10:00 ранку за місцевим часом пролунали 8 сильних вибухів, які спричинили вібрацію вікон офісів заводу, а сьогодні було чутно ще більше», – зазначив він.

Гроссі заявив, що ці ознаки бойових дій поблизу Запорізької АЕС ще раз підкреслили життєву важливість якнайшвидшого узгодження та впровадження Зони захисту ядерної та фізичної ядерної безпеки навколо цього майданчика.

За його словами, така зона допоможе захистити АЕС, гарантуючи, що вона не стане мішенню, а також не буде використана для атак із території станції.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України