Міністерству фінансів України терміново потрібно знайти для бюджету близько 44 млрд грн. Ймовірно, розмір реального дефіциту все одно буде значно більшим.
Щоб знайти гроші, на вимогу МВФ Мінфін внесе зміни в податкову політику, пише OBOZ.UA.
“З місією МВФ обмінялися думками з приводу позитивних і негативних ефектів різних джерел залучення додаткового внутрішнього ресурсу. Я звернула увагу на те, що додатковий ресурс можна залучити і від скорочення непріоритетних капітальних видатків. І хоча це буде несуттєва сума в масштабах нашої потреби, але це полегшить тиск на платників податків”, – говорила голова Комітету ВР з бюджету Роксолана Підласа.
Міністерство фінансів ще наприкінці минулого місяця розробило і подало в Раду проєкт змін (поки що лише у вигляді чернетки), який забезпечить наповнення бюджету в 44 млрд грн. “Це зробили на виконання меморандуму з МВФ”, – розповідають чиновники в уряді.
В опублікованому кілька місяців тому меморандумі МВФ ідеться про те, що Кабмін мав розробити низку “короткострокових заходів мобілізації доходів (податкових і неподаткових), які б забезпечили додаткові надходження щонайменше в розмірі 0,5% ВВП”.
Розроблені заходи передбачають введення військового збору в розмірі 0,1% від прибутку підприємств і доходів ФОП. Також у Мінфіні запропонували введення податку “на розкіш”: дорогоцінні метали (1,5%) і ювелірні вироби (30%), а продаж майна додатково оподатковуватиметься зі ставкою 10%.
“Усе це Кабмін нам запропонує як законопроєкт. Уже в березні очікуємо цей законопроєкт”, – сказав Голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Проте в уряді називають зазначені заходи “точковими рішеннями” (усі ці рішення розроблені таким чином – для того, щоб абсолютна більшість українців їх не відчула).
Нагадаємо, у Раді пропонують збільшити з 1,5% до 3% розмір податку, а кошти використати для фінансування захисту України.