Авторські статті

По Росії набирають солдатів строкової служби для відправки в Україну

Комітет солдатських матерів: “По всій Росії відбувається щось дивне”
У Петербурзі на гарячу лінію громадської правозахисної організації “Солдатські матері Санкт-Петербурга” почастішали дзвінки батьків солдатів строкової служби. Вони, не називаючи своїх імен, повідомляють, що від їхніх дітей командування вимагає підписувати контракти, а тих що підписали відправлятимуть на Україну. Такі повідомлення надходять з різних регіонів країни.


Як повідомив представник правозахисної організації “Солдатські матері Санкт-Петербурга” Антон Щербак, в останні тижні різко збільшилася кількість дзвінків батьків солдатів строкової служби, яких командири примушують підписувати контракти, щоб потім відправити їх на Україну. Таких дзвінків тільки в січні було як мінімум близько 15, ще п’ять повідомлень на ту ж тему прийшло на електронну пошту організації. Більшість цих дзвінків були від батьків солдат-строковиків, службовців з 138-ої окреміої гвардійської мотострілецької бригади Західного військового округу, розташованої в селищі Кам’янка, Виборзького району, Ленінградської області. Ті, хто телефонував – це батьки що бояться за своїх дітей. Вони відмовлялися називати свої прізвища, але більшість з них назвало 9 лютого як точну дату відправлення новоспечених контрактників в Ростовську область.
Аналогічні дзвінки надходили і від батьків солдат-строковиків, службовців у військовій частині №29760 у Володимирському таборі Псковської області (там, зокрема, готують військових розвідників) і в частині №54096, розташованої в селищі Муліно Нижньогородської області, де знаходиться 6-а танкова окрема бригада. І це далеко не повний список військових частин, звідки лунають тривожні дзвінки. Голова “Солдатських матерів Санкт-Петербурга” Елла Полякова має намір скласти повний список таких частин, щоб зрозуміти, що відбувається:
– Постійно приходять такі звернення від батьків, які стурбовані ситуацією зі своїми дітьми-призовниками. Про такі ж дзвінки нам повідомляють наші колеги, правозахисники з партнерських організацій. Батьки повідомляють і тривожаться про те, що їхніх дітей насильно примушують підписувати контракт. При цьому батьки панічно бояться нашого звернення кудись – вони вважають, що їхнім дітям буде тільки гірше від такого звернення. У Кам’янці за повідомленням батьків близько 60 осіб відмовилися примусово підписувати контракт. Вони хочуть служити, але не за контрактом, у них зовсім інші життєві плани. І в результаті їх замкнули в якомусь клубі.
Батьки звернулися, як вони повідомили в прокуратуру. Приїхав прокурор, але це ще не факт, що це був прокурор. Він погрожував, лякав і  хлопців все-таки змусив підписати контракт. При цьому часто обманюють хлопців, обіцяють їм що термін служби за контрактом буде таким як за призовом. Це неправда. Такий примус – це розповсюджене явище, причому батьки вказують дати про відправку нібито, в Ростовську область відразу після підписання контракту. У випадку з Кам’янкою це 9 лютого. Точно таке ж повідомлення у нас від партнерської організації з Мурманська, там теж йде відправка. По всій Росії відбувається щось дивне, – каже Елла Полякова.

Андрей Мальгин на livejournal

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

fifteen + 16 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.