Новини з Австрії

Плюс 46 відсотків – значне підняття цін на австрійському ринку вживаних автомобілів

Новий аналіз показує, що ціни на австрійському ринку старих автомобілів і фургонів різко зросли.

Навряд чи знайдеться інше місце, де інфляція в даний час настільки ж значна, як при купівлі автомобіля. Здебільшого нові автомобілі зараз взагалі не обговорюються, але коли справа стосується старих автомобілів, спостерігається безпрецедентний вибух цін. З 2020 року ціни зросли на 46 відсотків, показує новий індекс цін на вживані автомобілі AutoScout24 (AGPI).

У січні 2024 року середня ціна становить 28 527 євро.

“Обмежена пропозиція в минулому призвела до масового зростання цін. Зараз спостерігається значне послаблення пропозиції, і покупці автомобілів знову можуть вільно обирати. Однак, коли справа доходить до цін на вживані автомобілі, то вони стабілізувалися на високому рівні”, – каже Ніколаус Менчес, регіональний менеджер AutoScout24 в Австрії.

Найприголомшливіше збільшення можна побачити в найдешевшій категорії малолітражних автомобілів. Середня ціна тут у 2020 році становила 10 659 євро, а зараз зазвичай платять 15 573 євро. Настільки ж високі стрибки цін на фургони і мікроавтобуси: з 17 396 до 25 086 євро (плюс 44 відсотки). Спортивні автомобілі та автомобілі люкс-класу також стали дорожчими більш ніж на 40 відсотків. Найменше зростання – 28 відсотків – зафіксовано для екологічно шкідливих SUV і позашляховиків.

Особливим попитом користуються автомобілі компактного класу (+21 відсоток), позашляховики/позашляховики, а також фургони/мікроавтобуси (+15 відсотків) і спортивні автомобілі (+41 відсоток).

AutoScout24 також відзначає зростання попиту в Австрії на однорічні автомобілі (+42 відсотки) і гібридні автомобілі (+45 відсотків).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України